О. Янішевська: Індивідуальні протезно-ортопедичні вироби мають стати доступними для кожної людини з обмеженими можливостями
10 вересня, заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська взяла участь у засіданні «круглого столу» на тему: «Реформування сфери державних і казенних протезно-ортопедичних підприємств: вимоги сьогодення». Захід проходив за ініціативою комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Верховної Ради України. До участі були запрошені народні депутати, представники центральних та регіональних органів виконавчої влади, всеукраїнських громадських організацій інвалідів, керівники протезно-ортопедичних підприємств.
Оксана Янішевська розповіла учасникам зустрічі про діяльність Миколаївського державного експериментального протезно-ортопедичного підприємства ПО «Укрпротез». Одного з найпотужніших підприємств України, яке вже 17 років на протезно-ортопедичному ринку. Спеціалісти підприємства можуть зробити будь-який протез, що по якості відповідає зарубіжним аналогам. На обліку в Миколаївському підприємстві перебуває більше 20 тисяч осіб, а річний обсяг товарної продукції більш ніж 12 млн. грн. На підприємстві працює понад 90 працівників більш ніж 40 професій. При підприємстві функціонує стаціонарне відділення первинного та складного протезування, яке розраховане на 12 ліжко-місць. Саме тут під цілодобовим наглядом медичних працівників людей з особливими потребами готують до протезування, проводять лікувальні та фізіотерапевтичні процедури, навчають їх користуватися виготовленим протезом.
– Щодня люди з особливими фізичними потребами стикаються з перепонами та бар’єрами: нестача пандусів, неможливість отримувати повноцінну освіту та навіть іноді зустрічають непорозуміння з боку суспільства. З прикрістю вимушена констатувати, що внаслідок військових дій, які відбуваються на сході країни, військовослужбовці щодня стають інвалідами. Вони потребують лікування, реабілітації та протезування. Індивідуальні, якісні, європейські протезно-ортопедичні вироби мають стати доступними для кожної людини з обмеженими можливостями, – сказала Оксана Янішевська.
Заступник голови облдержадміністрації впевнена, що позбавлення підприємства статусу окремої юридичної особи ставить під загрозу налагоджений рокам рівень якості обслуговування інвалідів. Вона розповіла про негативний досвід, який мало підприємство в 1997 році, входячи, на правах структурного підрозділу, до Одеського протезного підприємства.
– Всі ми розуміємо, що підпорядкування Одеському підприємству призводить відповідно до «залишкового» принципу – спочатку оновлюється матеріально-технічна база Одеси за кошти, що залишаються після сплати всіх податків. А черга до Миколаївського підрозділу може і зовсім не дійти. Зазначу, що рентабельність Одеського підприємства нижча за Миколаївське. В часи, коли Україна стоїть на шляху децентралізації влади, такі підходи управління неприпустимі. Всі ми розуміємо, що податки, які сплачує підприємство, як юридична особа – це вагомий внесок в розвиток регіону, – відзначила Оксана Янішевська.
Про це красномовно говорить статистка, так, в 2013 році Миколаївським державним експериментальним протезно-ортопедичним підприємством сплачено податків до місцевого бюджету – більш ніж 2,5 млн. грн., до державного бюджету – понад 600 тисяч грн. За перше півріччя 2014 року до місцевого бюджету перераховано 1,3 млн. грн.
Дата: 11.09.2014 / Переглядів: 811 / Комментарії - 0 шт.