Категорія -> Для учасників АТО -> Все, що необхідно знати учасникам АТО
Запровадження військового збору: що змінилось для платників податків?
З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір. Роз’яснення щодо справляння військового збору надала начальник Вознесенської ОДПІ Манжелей Наталія Іванівна.
- Наталія Іванівно, доцільно буде почати із загальних питань і плавно перейти до більш вузьких.Хто є платниками військового збору?
Відповідь: Відповідно до підпункту 1.1 пункту 16-1 Підрозділу 10 Перехідних положень ПКУ платниками військового збору є особи, визначені пунктом 162.1, а саме:
- Фізичні особи — резиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні та іноземні доходи;
- Фізичні особи — нерезиденти, які отримують доходи з джерелом їх походження в Україні;
- Податкові агенти.
- З яких доходів потрібно платити військовий збір?
Відповідь: Об’єктом оподаткування збором є доходи у вигляді:
- Зарплати;
- Інших заохочувальних та компенсаційних виплат;
- Інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими взаємовідносинами;
- Виплат за договорами цивільно-правового характеру;
- Виграшів у державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри.
- На який період встановлюється військовий збір?
Відповідь: З 03 серпня 2014 року набрав чинності Закон України від 31 липня 2014 року № 1621 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів», яким, зокрема, встановлено військовий збір. Відповідно до п. 16 прим. 1 підрозділу 10 Розділу XX Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями військовий збір встановлюється тимчасово, до 1 січня 2015 року.
- Яка ставка військового збору?
Відповідь: Ставка військового збору становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування (п.п. 1.3 п. 16 прим. 1 підр. 10 р. XX ПКУ від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами і доповненнями).
- Як обчислювати суму військового збору із зарплати: чи зменшувати її нараховану суму на єдиний внесок, податкову соціальну пільгу та податок на доходи?
Відповідь: Аби визначити суму військового збору потрібно помножити загальну суму нарахованої зарплати ( без попереднього вирахування сум єдиного внеску, соцпільги та податку на доходи) на ставку15%.
- Чи потрібно утримувати військовий збір із заробітної плати пенсіонерів?
Відповідь: Ні Податковий кодекс України, ні інша чинна нормативна база не містять положень, які б передбачали звільнення від сплати військового збору із зарплати пенсіонерів. Отже, військовий збір із таких виплат слід утримувати в загальному порядку.
- В які терміни потрібно платити військовий збір до бюджету?
Відповідь: Нарахування, утримання та сплата збору до бюджету здійснюється в порядку, встановленому статтею 168 ПКУ. Ця сама стаття у нас визначає порядок сплати до бюджету податку на доходи фізичних осіб, який в більшості випадків перераховується в казну одночасно з виплатою оподатковуваного доходу. Тому, можна з упевненістю сказати, що банки не проведуть платіжне доручення на перерахування зарплати без наявності відповідного платежу на рахунки військового збору.
- На які реквізити платити військовий збір?
Банк отримувача: МФО банка: |
ГУДКСУ у Миколаївській області 826013 |
Рахунок |
Одержувач |
ЄДРПОУ отримувача |
1 |
2 |
3 |
31116063700007 |
Вознесен.УК/м.Вознесенськ/11011000 |
38037770 |
31118063700113 |
Вознесен.УК/Вознесенський р-н/11011000 |
38037770 |
Наталія Іванівна зазначила, що нарахування та сплата військового збору здійснюється у такий самий спосіб, який передбачений для податку з доходів фізичних осіб, тобто податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок.
При цьому, особою, відповідальною за нарахування, утримання та сплату (перерахування) до бюджету податку з доходів у вигляді заробітної плати, є роботодавець, який виплачує такі доходи на користь платника податку, в інших випадках податковий агент, який перераховує виплату на користь платника податку.
Дата: 19.08.2014 / Переглядів: 1187 / Комментарії - 0 шт.