Категорія -> Енергозбереження та енергоефективність -> Угода мерів
Угода мерів
Угода Мерів – ініціатива Європейської Комісії, яка має на меті об’єднати європейські місцеві органи влади (муніципалітети) в добровільне утворення задля спільної боротьби з глобальним потеплінням.
Підписанти Угоди Мерів беруть на себе добровільні зобов’язання, випередити загальноєвропейські вимоги ЄС стосовно скорочення викидів CO2 щонайменше на 20%, шляхом запровадження в себе енергоощадних заходів та поширення використання поновлюваних джерел енергії.
Які дії зобов’язуються виконати підписанти Угоди?
Сторони угоди, що підписали документ, прагнуть скоротити власні викиди CO2 більше ніж на 20% до 2020 через проведення енергоощадних заходів та запровадження поновлюваних джерел енергії. Щоб досягти цієї мети, місцеві органи влади зобов’язуються:
• Провести інвентаризацію базового рівня викидів CO2 на своїй території;
• Підготувати та представити План Сталого Енергетичного Розвитку (Sustainable Energy Action Plan – SEAP, далі – План Дій), схвалений місцевою радою, протягом року з дня приєднання до Угоди Мерів, в якому мають бути описані послідовні та реальні кроки, які вони планують здійснювати для досягнення мети Угоди;
• Готувати через кожні 2 роки, після затвердження Плану Дій, звіт про поточний стан його реалізації та досягнуті проміжні результати;
• Просувати ідеї сталого енергетичного розвитку серед місцевої громади, шляхом проведення Місцевих Днів Енергії в містах;
• Поширювати ідеї Угоди Мерів, зокрема, заохочуючи інші місцеві органи влади до її підписання, та беручи участь у всіх заходах під егідою Угоди Мерів (підсумкова річна церемонія Угоди Мерів та різноманітні тематичні семінари).
Підписанти, погоджуються з тим що можуть бути виключені з переліку учасників Угоди в разі невиконання вимог вчасного надання вищезазначених документів (План Дій та поточні звіти).
План Сталого Енергетичного Розвитку є головним документом, який показує, яким чином сторони, що підписали угоду, виконуватимуть зобов’язання до 2020 року. У цьому документі використовуються результати Кадастру про базові викиди для визначення найкращих сфер та можливостей застосування дій з метою досягнення запланованих показників щодо зменшення СО2 на місцевому рівні. У плані визначено конкретні заходи, спрямовані на зменшення викидів, а також часові рамки та розподіл обов’язків, які показують перехід від довгострокової стратегії до дій. Підписанти зобов’язуються подати свої План протягом року після приєднання до угоди.
План не потрібно вважати жорстким документом. Зі зміною обставин, а також з появою результатів та певного досвіду внаслідок проведених дій, може виявитись корисним/необхідним регулярно вносити у план зміни.
Пам’ятайте, що можливості зменшення викидів виникають кожного разу при схваленні місцевими адміністративним органами нового проекту з розвитку. Наслідки невикористання таких можливостей можуть виявитись значними та довготривалими. Це означає, що у всіх нових робочих проектах необхідно враховувати питання ефективного використання енергії та зменшення викидів, навіть якщо робота над розробкою Плану ще не завершена або план дій не затверджено.
Дата: 20.05.2013 / Переглядів: 1250 / Комментарії - 0 шт.