Оксана Янішевська: Кожен миколаєвець та житель області має отримувати квіліфіковану медичну допомогу

Про те як проходить медична реформа на Миколаївщині, про її проблеми та перешкоди розповіла заступник голови облдержадміністрації Оксана Янішевська журналістам МОДТРК.

– Хочу звернути увагу на те, що переформатування медичної сфери на Миколаївщині почалося ще задовго до запровадження реформи. І плідні результати ми вже мали. Наприклад,  у Вознесенську був впроваджений пілотний проект ще 2000 року – один із перших в Україні,  який  демонструє успішність впровадження сімейної медицини та організації обслуговування, – зазначила Оксана Янішевська.

Оксана Альбінівна зазначила, що Міністерство охорони здоров'я України прийняло рішення не скасовувати медичну реформу, а продовжувати працювати у напрямі вдосконалення надання медичних послуг громадянам. Відтак, на Миколаївщині відкрито 28 центрів первинної медико-санітарної допомоги, що на 100 % задовольняє потреби області: 7 сімейних амбулаторій відкрито в обласному центрі, 19 – у районах, а також у Первомайську та Вознесенську. Наразі, відкритим залишається питання матеріально-технічного стану медичних закладів, які зараз забезбечені на 48 %.

Обговорювали і кадрове питання. Пробленою є підготовка фахівців. Основне завдання медичної реформи – запровадити  інститут сімейної медицини. Та перешкода у тому, що сьогодні медиків з дипломом лікаря загальної практики сімейної медицини небагато. До того ж підготовка сімейного лікаря у вузі займає не менше 8 років.

Втім на Миколаївщині запроваджена практика укладання тристороннього договору між медичним закладом, університетом та абітурієнтом. Це дозволяє забезпечити кадрове поповнення, особливо сільських медичних закладів.  Минулого року було укладено 13 таких угод. Також, активно триває перепідготовка лікарів. Так, 2012 року нову кваліфікацію отримали 60 медиків, 2013 – близько 90, а цього року перепідготовку пройшли  45 медичних працівників.

– Норма навантаження на одного сімейного лікаря у місті – 1500 пацієнтів та 1200 – у сільській місцевості. Але через недостатню кількість фахівців навантаженя зростає у декілька разів, особливо це стосується сільських лікарів. Якщо казати про нашу область, де приблизно 1,2 млн. мешканців, то тільки для обласного центру потрібно 1000 фахівців. Окрім цього, не слід забувати про їх матеріально-технічний стан, зокрема і про те, що   кожен сімейний лікар має бути забезпечений транспортом, для того, щоб оперативно надати допомогу, – розповіла пані Оксана.

Наразі, за словами заступника голови облдержадміністрації, транспортні проблеми знаходяться під контролем. Автопарк машин швидкої допомоги поновлюється, крім того, вже створений графік запуску нових карет «швидкої».

Дата: 14.08.2014 / Переглядів: 825 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -