Категорія -> Безпека в місті -> Новини

Про захисні споруди міста

Сьогодні, знаючи про те, що відбувається на сході нашої країни, де йде найсправжнішня війна, де гинуть не тільки вояки, а й цивільне населення, все частіше від мешканців нашого міста надходять запитання: «Что делать, если что?», «Куда нам прятаться?» «Чи є в нашому місті бомбосховища?», «По какому адресу нам бежать?», «Як дбає влада про нашу охорону?» та інші.

Так ось, у межах своєї компетенції хочу пояснити населенню деякі питання щодо захисних споруд (далі – ЗС) цивільного захисту. Є потреба нагадати про уроки «НВП – начальной военной пдготовки», які пішли в історію, а тепер прийшов час нагадати про них та про те, шо таке «Гражданская оборона» (цивільний захист) як про заняття, наприклад, з евакуації на різні випадки та захист населення.

І так по порядку.

  1. Укриття населення в захисних спорудах — це комплекс заходів із завчасним будівництвом захистних споруд, а також пристосуванням наявних приміщень для захисту населення та підтримання їх у готовності до використання.
  2. Захисні споруди за своїм призначенням і захисними властивостями поділяються на сховища, протирадіаційні укриття (ПРУ) і найпростіші укриття — щілини.
  3. Сховища і протирадіаційні укриття будують завчасно, вони мають подвійне призначення: для потреб об'єктів народного господарства (навчальні класи, для спортивних секцій та ін.) і укриття населення.

Більш детальніше ознайомитись про захисні споруди можливо в Інеті – це не таємна інформація.

По місту Вознесенську обліковується певна кількість захисних споруд – це сховища і протирадіаційні укриття. Кількість не має значення тому, що на сьогодні жодна захисна споруда не відповідає вимогам для захисту населення. Така ситуація склалася не тільки в нашому місті, а практично по усій території України, про що населення чує з новин. Постараюся не виправдатися, а проаналізувати чому так сталося.

Перша частина захисних споруд перейшла у приватну власність, а це значить, що власник його використовує так, як він планував при придбанні, і сьогодні дуже важко впевнити власника, що по обліку це - захисна споруда, а не підвальне приміщення.

Друга частина – це захисні споруди форми «державної власності», які не підпорядковані органам місцевого самоврядування. Розглядати питання про перевірку стану та оснащення такої захисної споруди також вкрай не просто.

Третя частина - це захисні споруди, які знаходяться переважно в багатоквартирних будинках (ОСББ).

Наприклад, в нашому місті згідно з будівельними нормами будинки на жилмасиві «Північний» будувались з протирадіаційними укриттями в підвальних приміщеннях. Та і в інших районах міста в багатоквартирних будинках передбачалися захисні споруди не тільки для них, а і для мешканців прилеглих будинків. На сьогодні ці приміщення переважно зайняті мешканцями, які забудували їх власними підвальними приміщеннями.

Як видно з переліку, саме третя категорія захисних споруд повністю знаходиться в руках мешканців, саме вони мають дбати про їх утримання, а в курсі справи про їх стан готовності мають бути голови ОСББ.

У виконавчому комітеті на сьогодні визначено перелік усіх захисних споруд і є плани щодо того, що в подальшому з ними робити. Але це не відповідь для практичної дії на запитання, які задаються мешканцями. Є відповідні програми розвитку цивільного захисту населення, але вони протягом багатьох років фінансувалися не в достатній мірі. У нашому місті кошти виділялися лише на ремонт протирадіаційного укриття Центральної районної лікарні ( до речі, ремонт не завершено через відсутність саме фінансування).

Про фінансові можливості місцевого бюджету говорити не приходиться, бо хто хоча б трохи цікавиться справами у місті, той знає, що ледве вистачає на заробітну платню бюджетникам, на оплату енергоносіїв, та, можливо, зробити невеликий ямковий ремонт доріг. Хоча з урахуванням викликів часу хочу сказати, що розпочата робота на рівні міської влади щодо відновлення засобів оповіщення населення про небезпеку. Планується встановлення гучномовців біля ЗОШ № 3, 4, 5, в Зеленому Гаї, біля магазину «Катран» тощо. Сформовані плани цивільного захисту на нинішній час. Сформовані склади комісій на випадок надзвичайних ситуацій, евакуації населення. Отримано документальне підтвердження органів виконавчої влади районів про можливість розміщення мешканців, куди у разі надзвичайної ситуації має евакуюватися населення. Виконані й інші заходи організаційного характеру. Тому, якщо ви почуєте короткотривалий звук сирени, то маєте знати, що ми проводимо встановлення та перевірку гучномовців.

А підсумовуючи сказане про захисні споруди зазначу, що дійсно обладнання, утримання захисної споруди - це державна справа, державна програма, яка практично не діє. І найближчим часом покращення чекати я думаю нема чого. Але сьогодні треба зробити практичні кроки, щоб упорядкувати споруди, які маємо. То ж який вихід, що робить сьогодні, що буде далі?

По – перше, всім власникам захисних споруд, керівникам підприємств, установ, закладів усіх форм власності, де знаходяться споруди, головам ОСББ разом з небайдужими мешканцями прилеглих будинків необхідно документально з’ясувати та підтвердити наявність чи відсутність захисної споруди. Для цього необхідно звернутись в Управління комунальної власності міської ради чи у відділ з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради.

По - друге, не чекати, що буде завтра, а з’ясувати для себе сьогодні, що громада мешканців може зробити в наявних приміщеннях: відремонтувати вхідні двері, обладнати їх деякими речами, щоб була можливість зайти і сісти, передбачити якусь ємність для питної води та інше на господарську думку.

Для мешканців міста, які мешкають у власних будинках, зрозуміло, захисна споруда - це власний підвал з домашніми заготовками, вибачаюсь за відверту прямоту, який також має бути упорядкованим.

Консультації по оснащенню, документальному оформленню залишаю за собою. Телефон для довідок: (05134) 4-49-21.

 

Начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій

та цивільного захисту населення виконавчого комітету

Вознесенської міської ради Головко Р.В.

Дата: 08.08.2014 / Переглядів: 1788 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -