Які документи має надати забудовник для отримання містобудівних умов та обмежень?

Нагадаємо, містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі – містобудівні умови та обмеження) – це документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, установлені законодавством та містобудівною документацією.

Порядок надання містобудівних умов та обмежень визначений наказом Мінрегіону від 07.07.2011 № 109 «Про затвердження Порядку надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст» (далі-Порядок)

Так, зокрема, відповідно до п. 2.1 Порядку містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом                      10 робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви.

До заяви замовником додаються (п. 2.2 Порядку):

- засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою;

- ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у дозвільній формі);

- викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;

- кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності);

- черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру – за умови відсутності містобудівного кадастру);

- фотофіксація земельної ділянки (з оточенням);

- містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об’єкта будівництва.

Увага! У разі відсутності документів на право землекористування (при реконструкції або капітальному ремонті об’єктів соціальної інфраструктури державної комунальної форм власності) містобудівні умови та обмеження можуть надаватися без таких документів.

Розгляд заяви, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом 10 робочих днів з дня реєстрації заяви.

Увага! Підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень є лише невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.

Слід також зазначити, що містобудівні умови та обмеження є чинними до завершення будівництва об’єкта.

У разі ж зміни намірів забудови замовником, якщо вони відповідають містобудівній документації, він отримує нові містобудівні умови та обмеження.

Дата: 08.08.2014 / Переглядів: 2528 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -