Державна реєстрація народження осіб ромської національності

Державна реєстрація народження є вільно доступною для усіх осіб, незважаючи на  їх етнічне походження та соціальний статус, в тому числі для осіб ромської національності.

 Підставами для державної реєстрації народження дитини є:

- медичне свідоцтво про народження;

- паспорти або паспортні документи, що посвідчують особи батьків (одного з них);

- документ, який є підставою для внесення відомостей про батька дитини ( свідоцтво про шлюб, заява матері та батька дитини про визнання батьківства, заява про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

            Згідно  пілотному проекту Міністерства юстиції України можливо отримати свідоцтво про народження дитини  безпосередньо в пологовому будинку де народилася дитина.

Пунктами 14, 15, 17 та 18 глави 1 розділу ІІІ Правил державної реєстрації актів цивільного стану в Україні визначено: : - якщо дитина народилась у подружжя, дружина записується матір'ю, а чоловік - батьком дитини за заявою будь-кого з них;

- якщо батьки не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від матері визначається на підставі медичного свідоцтва про народження та паспорта, а походження дитини від батька визначається за заявою матері та батька дитини про визнання батьківства ;

- якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою за умови нотаріального засвідчення справжності підпису заявника на цій заяві.

Повноваження представника мають ґрунтуватись на нотаріально посвідченій довіреності;

- якщо мати дитини не перебуває у шлюбі та немає спільної заяви батьків, прізвище та громадянство батька дитини зазначається за прізвищем та громадянством матері, а власне ім'я та по батькові - за вказівкою матері у заяві про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України . За заявою про державну реєстрацію народження відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, поданою іншою особою, відомості про батька записуються в порядку, передбаченому абзацом першим цього пункту. Відомості про матір наводяться на підставі медичного свідоцтва про народження та паспорта, прізвище дитини і прізвище батька - за прізвищем матері, власне ім'я і по батькові дитини та батька - за вказівкою заявника.

Державна реєстрація народження дитини проводиться не пізніше одного місяця з дня її народження.

У разі несвоєчасної державної реєстрації народження дитини складається протокол про адміністративне правопорушення.

У разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я документ, що підтверджує факт народження, видає заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини. У разі якщо заклад охорони здоров’я не проводив даного огляду, документ, що підтверджує факт народження, видає медична консультаційна комісія, яка видає документ про народження у разі встановлення факту народження жінкою дитини.

За відсутності документа закладу охорони здоров’я або медичної  консультаційної комісії, що підтверджує факт народження, підставою для проведення державної реєстрації актів цивільного стану є рішення про встановлення факту народження.

Державна реєстрація народження дитини, яка досягла одного року і більше, проводиться органом державної реєстрації актів цивільного стану  за місцем проживання дитини за заявою батьків або інших заінтересованих осіб за наявності документів про народження і перебування дитини під наглядом закладу охорони здоров’я та довідки з місця проживання дитини.

У разі досягнення дитиною 16 років державна реєстрація її народження може проводитися за її особистою заявою з пред’явленням паспорта громадянина України.

З метою отримання консультації  щодо державної реєстрації народження всі громадяни в тому числі ромської національності запрошуються до Вознесенського міського відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції, що розташований за адресою – Миколаївська область, місто Вознесенськ, вулиця Шевченко, 37 «в»

 

Начальник Вознесенського міського відділу

державної реєстрації актів цивільного

стану Головного територіального управління

юстиції у Миколаївській області                                                                           Л.В.Махова

Дата: 02.07.2018 / Переглядів: 1788 / Комментарії - 22 шт.

Iм'я -