Звернення міського голови Віталія Лукова щодо здійснення незаконних перевезень одним із перевізників

Шановні вознесенці!

Останній місяць мешканців напружує дуже серйозна проблема, пов’язана з незаконним вторгненням в місто стороннього перевізника - ФОП Ярошенко І.Т.. Приватний підприємець подавав документи для участі в міському конкурсі перевізників, був допущений до нього, але переможцем по конкретному маршруту був визнаний інший перевізник, який набрав більшу кількість балів. Крім того, вищевказаною особою здійснюються не тільки незаконні перевезення по місту, в цих автобусах розповсюджується ще й неправдива інформація щодо підняття вартості проїзду у міських перевізників, які правомірно надають послуги вознесенцям (ТДВ «Вознесенськавтотранс», ПП Піпія, ПП Новак).

Перевізник ФОП Ярошенко І.Т., який здійснює нелегальне перевезення пасажирів своїм транспортом, встановив по місту вартість проїзду на 1 гривню дешевше за квиток, ніж визнано офіційно рішенням виконавчого комітету. Але вся громада має вирішити, чи коштує їх життя, життя дітей, людей похилого віку 1 гривню економії на перевезенні. Крім того, в такому транспорті не діє «Картка вознесенця», яка надає право пільгового перевезення не лише вознесенцям, які за законодавством його мають, а і пенсіонерів.

Міська влада глибоко стурбована тим фактом, що не володіє офіційною інформацією про те, як здійснюються ці перевезення, чи безпечний транспорт для громадян, чи проходять водії відповідний медичний огляд перед початком своєї роботи, чи пройшов транспорт технічний огляд тощо. Відомо з джерел масової інформації, що Управлінням Укртрансбезпеки у Миколаївській області та Національною поліцією складено десятки протоколів та відкрито кримінальну справу на ФОП Ярошенко І.Т. щодо підробки документів технічного огляду цих автобусів, неправомірного оформлення працівників тощо, але правоохоронні органи (за їх заявою) не мають повноважень примусово вилучити транспортні засоби у незаконного перевізника. Вирішення цих справ потребує чимало часу, чим зараз і зловживає незаконний перевізник.

Я, як міський голова, зобов’язаний забезпечувати дотримання законодавства на території Вознесенська законними методами. Саме тому, щоб захистити вознесенців від можливої небезпеки при використанні пасажирського транспорту, аби зупинити цей безлад, який розпочався у сфері пасажирських перевезень, виконавчий комітет Вознесенської міської ради звернувся за допомогою до всіх правоохоронних органів, які уповноважені займатися такими питаннями – Національної поліції України та Державної служби України з безпеки на транспорті. Відповідний лист підготовлено і до Державної фіскальної служби України.

Можливо хтось вбачає в моїх діях лобіювання інтересів лише одного перевізника. Запевняю, що дію виключно в інтересах вознесенців у рамках чинного законодавства. Нагадую ще раз, у грудні минулого року відбувся конкурс на визначення перевізників по місту, який було проведено максимально прозоро, й визначено не одного переможця, а трьох. Крім того, ніяких нарікань до процедури проведення конкурсу, комісія якого складалася з представників органів місцевого самоврядування, відповідних контролюючих органів та громадськості, до визначення перевізників з боку правоохоронних органів не було. Тому дії ФОП Ярошенко І.Т., які відбуваються зараз – це просто зневага до закону й вознесенців.

Звертаюся до громади міста! У нас були різні ситуації з перевізниками, в тому числі й щодо якості їх роботи, але такого нахабного втручання у життя міста в нашій громаді ще не було. Ми маємо об’єднатися, як це зробили з перевезеннями піску до залізничної рампи з мешканцями «Натягайлівки», та спільно примусити ФОП Ярошенко І.Т. та правоохоронні органи дотримуватися закону!

Пропоную брати приклад з жителів села Воронівка – ігнорувати небезпечний транспорт та не користуватися послугами ФОП Ярошенко І.Т., а гарантувати собі безпечний проїзд на маршрутах законних перевізників. В свою чергу, зобов’язуюся перед громадою зробити все можливе, максимально скориставшись законними методами та всім інформаційним простором, аби забезпечити у Вознесенську законні та безпечні перевезення пасажирів по місту.

Доводжу до відома громади, що міська та районна влада отримали попередження від законно діючих перевізників щодо можливого проведення страйку колективами цих підприємств у знак протесту проти нелегальних дій перевізника ФОП Ярошенко І.Т., у зв’язку з чим місто має загрозу щодо дестабілізації роботи підприємства з налагодженою системою перевезення та припинення пасажирських перевезень на невизначений термін.

Тільки від нас самих залежить наше життя та збереження міського транспорту! Разом ми зможемо все!

Міський голова

Віталій Луков

На лобовому склі перевізника, який правомірно надає послуги буде висіти емблема:

Дата: 28.03.2018 / Переглядів: 2063 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -