Категорія -> Про місто -> Новини міста

«Відкритий виклик» закінчився для Вознесенська розробленим Порталом даних, освітнім сервісом та аудитом інформації

Вознесенськ, як місто-переможець конкурсу «Відкритий виклик» отримало Портал відкритих даних, освітній сервіс Good education та глибинний аудит інформації, розпорядником якої є муніципалітет.

З цієї нагоди на презентацію 26 березня завітали співкоординатори ініціативи «Дані міст» - Руслана Величко (ОПОРА) та Недім Усейнов (Tech Soup). А також міський голова Вознесенська Віталій Луков та Олена Заворотченко з громадської організації «Агентство економічного розвитку».

Учасники презентації нагадали, що конкурс «Відкритий виклик» мав на меті допомогти обраним містам впровадити політику відкритих даних. Завдяки перемозі у ньому Вознесенськ отримав доступ до серії освітніх заходів, а також для міста була розроблена методологія аудиту даних.

Ця методологія дала змогу муніципалітету інвентаризувати дані без втручання сторонніх людей у роботу міської ради. Для цього підпорядковані мерії управління і структурні підрозділи заповнювали спеціальну анкету. Експерти ініціативи «Дані міст» співставили відповіді з інформацією у відкритих джерелах і надали свої рекомендації, як покращити існуючу ситуацію. З аудитом даних Вознесенська можна ознайомитися за цим посиланням: https://audyt.danimist.org.ua/.

Тепер на основі відкритих даних у Вознесенську розгорнули освітній сервіс Good education http://voznesensk.good-e.org.ua/

Його створили переможці минулорічного конкурсу Apps4Cities. Ініціатива «Дані міст» розгорнула локальні версії цього сервісу для п’яти міст-переможців «Відкритого виклику».

До слова, на презентації були присутні вчителі та вихователі з садочків, які жваво долучились до обговорення сервісу.

Аби Good education став добрим почином й інші розробники теж зацікавилися створенням сервісів, для Вознесенська також запустили Порталі відкритих міських даних: https://voznesensk.danimist.org.ua/

Міський голова Віталій Луков подякував організаторам конкурсу, а також Агенції економічного розвитку – за те, що взяли участь у «Відкритому виклику», співпрацювали з міськрадою і залучили фахівців «Даних міст». Він наголосив, що це лише початок. Надалі місто буде розвивати та наповнювати сервіс, додавати інформацію про фінансову звітність шкіл та садочків тощо.

Недім Усеінов з Tech Soup зазначив, що Вознесенськ виправдав довіру і не дарма увійшов у п’ятірку переможців. Тепер місто буде слугувати прикладом для інших міст, які якісно відкриватимуть свої дані. початок. Надалі місто буде розвивати та наповнювати сервіс, додавтаи інформацію про фінансову звітність шкіл та садочків тощо.

Олена Заворотченко з Агенції економічного розвитку подякувала за підтримку Громадянській мережі ОПОРА і міській раді за успішну співпрацю. Вона зазначила, що результати дуже втішні і місто багато здобуло в процесі реалізації цього проекту.

https://danimist.org.ua/uk/news/vidkrytyy-vyklyk-zakinchyvsya-dlya-voznesenska-rozroblenym-portalom-danyh-osvitnim-servisom-ta

Дата: 26.03.2018 / Переглядів: 2179 / Комментарії - 4 шт.

Iм'я -