Історико – краєзнавча година «Війна пройшла крізь ваші долі» в бібліотеці № 4

Щорічно, 24 березня, вознесенці святкують визволення свого міста від німецько-фашистських загарбників. Цей березневий день 1944 року став не тільки днем великої радості та гордості, але водночас великого смутку, оскільки перемога дісталася нашому народу жахливою, неймовірно високою ціною. Це день, коли ми, сучасне покоління, шануємо  пам’ять про загиблих, день поклоніння тим, хто відстояв нашу землю, тим, хто не дожив, щоб побачити рідну землю вільною та щасливою.

Напередодні цього свята, 23 березня, працівники бібліотеки № 4 запросили

учнів 9-Б класу та 7-Б класу ЗОШ № 6 разом з бібліотекаром Конопацькою О. Є. на історико-краєзнавчу годину «Війна пройшла крізь ваші долі».

Бібліотекарі: Качанова О.А. та Шевченко А.В. познайомили присутніх зі сторінками історії періоду Другої світової війни та про роки окупації рідного міста, про героїчні подвиги наших дідів та прадідів. Під час заходу прозвучали тематичні музичні композиції, пісні, що були написані в роки війни і сьогодні, адже пісня завжди налаштовувала на добрі почини, надію та перемогу. Звучало багато поезії, присвяченої подіям воєнних днів. Все це допомогло сучасному поколінню усвідомити велич подвигу у Вітчизняній війні і сприяло вихованню патріотичного духу та любові до рідної землі. Разом учасники заходу взяли участь у віртуальній вікторині – екскурсії по місцях кривавих слідів війни рідного міста. Світлу пам’ять про загиблих героїв присутні вшанували хвилиною мовчання.

Минають роки, але є дати непідвладні часу. Минуло вже 74 роки, коли на рідну Вознесенщину прийшов довгоочікуваний мир. Та пам’ять про ті події завжди буде жити в наших серцях, пам’ять, оплачена ціною крові і сліз тисяч жителів міста.

Війна… У цьому слові – біль та сум матерів, стогін пораненого, сльози сиріт. Це чорна ганебна сторінка в історії людства. Це події, від яких несвідомо здригаєшся та тихесенько молишся, щоб таке більше ніколи не повторилося.

Та на превеликий жаль, сьогодні ми не змогли втримати перемогу та зберегти мир у нашій країні. Саме тому з великою шаною та гордістю учасники заходу згадали імена наших земляків, які стали захисниками свободи, незалежності, територіальної цілісності нашої держави на Сході України. Ці хоробрі хлопці виявилися гідними слави своїх дідів та прадідів. Ми віримо, що скоро в нашій державі запанує мир.

На завершення заходу користувачі познайомилися з літературою, представленою на книжковій викладці «Війна пройшла крізь ваші долі».

Качанова О.А., бібліотекар

КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

Дата: 26.03.2018 / Переглядів: 1879 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -