Професійний вибір – як обрати професію в 21 столітті?

«Якщо Ви по-справжньому вірите в те,

що робите, не дозволяйте ніяким обставинам стримувати Вас.

Кращі в світі досягнення стали можливими не «ЗАВДЯКИ»,

а «ВСУПЕРЕЧ». Головне – робити свою справу».

Дейл Карнегі


Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві - найулюбленішу іграшку, в школі - найцікавіший, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі будь-якого вибору є свої критерії, свої уявлення яким він повинен бути. Одним із найважливіших виборів у житті кожної людини є вибір професії.

Вознесенський міськрайонний центр зайнятості продовжує проводити профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю Вознесенщини, тож 20-21 березня відбулись зустрічі з 9-ми класами Вознесенської загальноосвітньої школи №6 та 9 і 11-м класами Вознесенської загальноосвітньої школи №3 «Як обрати професію в 21 столітті» та «Професійний вибір».

«Щоб обрати свій фах, необхідно враховувати ряд факторів – власні побажання, психологічні та фізичні особливості та можливості, не слід забувати й про потреби ринку праці» , - зазначила Ірина Чорна, фахівець з профорієнтації. Під час зустрічей, юнаки та дівчата актуалізували свої знання щодо основ вибору професії, на що слід зважати, де і яку інформацію вони можуть знайти, та хто може надати допомогу у цій нелегкій справі. Особливу увагу присутніх Ірина звернула на сучасні Інтернет-ресурси, які дають можливість дізнатись про власні професійні схильності та вподобання, а також презентувала Платформу з профорієнтації та розвитку кар’єри Державної служби зайнятості. Цікавою для учнівської молоді була інформація про професії, які мають ризик зникнути, та, які навпаки матимуть попит та будуть актуальними.

Беззаперечною запорукою успіху молодого фахівця зараз та в майбутньому є володіння такими навичками, як: критичне мислення, спритність та адаптивність, , лідерство. Ініціативність, допитливість та уява. Під час дискусійного обговорення, учні мали можливість висловити свої думки з приводу того, що вони розуміють під цими навичками, і чи дійсно вони є такими необхідними.

На завершення зустрічей учням було запропоновано взяти участь в соціологічному опитуванні, яке проводить Миколаївський обласний центр зайнятості, та заповнити анкети. Щира подяка дітей, та активність, з якою вони приймали участь у заходах, дає надію сподіватись, що проведена профорієнтаційна робота принесе користь. А свідченням тому буде вдалий вибір, успішна професійна реалізація та задоволення від того, що робиш. Успіхів Вам, дорогі учні!

Дата: 21.03.2018 / Переглядів: 716 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -