Енергозбереження в побуті

Енергозбереження – шлях раціонального використання енергоресурсів.

В умовах зростання тарифів на електроенергію питання її економії, впровадження енергозберігаючих практик у повсякденному житті набуває дедалі більшої актуальності.

«Енергозбереження передбачає не відмову від благ цивілізації чи обмеження власних потреб, а шлях раціонального використання енергоресурсів, отримання більшого обсягу корисної роботи електроприладів за рахунок тієї ж кількості електроенергії».

Розумне користування електроенергією дозволяє зменшити платежі за «світло» у 2-3 рази, або ж без додаткових витрат отримувати у 2-3 рази більше користі від власних електроприладів.

Ось кілька простих порад, слідування яким дозволить використовувати електроенергію більш ефективно і, відповідно, заощаджувати гроші:

  • Не залишайте увімкненим освітлення у кімнатах, якщо в цьому немає потреби. Пам’ятайте, що близько 30% загального обсягу споживання електроенергії у побуті припадає саме на освітлювальні прилади.
  • Не залишайте електроприлади у режимі очікування. Пам’ятайте, що навіть не працюючий на перший погляд, але не відключений від живлення телевізор чи комп’ютер продовжує споживати електроенергію.
  • Намагайтеся використовувати електроприлади ефективно. Навіщо вашому кондиціонеру працювати вдень, коли ви на роботі, адже тепло чи прохолода потрібні саме вам, а не вашій оселі. До того ж, якщо у вас встановлений багатотарифний лічильник, користування енергоємними приладами вночі коштуватиме вам набагато дешевше.
  • Перш ніж відкрити холодильник, пам’ятайте, що кожна зайва секунда його відчиненої двері обертається додатковими хвилинами роботи компресора. Доречно також завжди тримати холодильник повністю завантаженим, адже що більшою є ємність холодних продуктів, то менше холоду втрачається при відкритті дверей. Навіть найбільш економічний сучасний холодильник за місяць споживає близько 35-40 кВт/год електроенергії, але споживання може вирости й до 80 кВт/год, якщо не дотримуватись вищенаведених рекомендацій.
  • Заміна старих лампочок на нові – енергозберігаючі – зменшить споживання електроенергії у 5 разів. Ще більш економічними є світлодіодні лампи, які за тієї ж потужності споживають у 10 разів менше електроенергії, ніж звичайні лампи накалювання.
  • При покупці нової побутової техніки, намагайтеся купувати більш економічну – класу А, використання якої також дозволяє скоротити обсяги споживання електроенергії (приміром, телевізори нового покоління споживають у 3-5 разів менше електроенергії, ніж старі).
  • Вдома більш доцільно використовувати не звичайний стаціонарний комп’ютер, а ноутбук. Це дозволяє скоротити енергоспоживання майже у 5 разів.
  • Якщо ви перериваєте прасування (більш ніж на хвилину), краще вимкнути праску, адже сучасні подібні прилади нагріваються до робочої температури за лічені секунди, а от потужність їх складає 1,5 – 2 кВт/год.
  • При користуванні електрочайником не кип’ятіть зайву воду. Наливайте стільки, скільки це мінімально необхідно.
  • Для електроплити варто придбати спеціальний посуд, із нержавіючої сталі, при цьому дно посуду має бути не меншим за розмір конфорки, щоб уникнути втрат тепла. Вимикати плиту слід за 10-15 хвилин до повної готовності страви. Дуже економічною у використанні є пароварка, що споживає електроенергії у 5-6 разів менше.

                                                         Відділ енегоменеджменту, муніципальних ініціатив та інвестицій Управління комунальної власності міської ради

Дата: 29.07.2014 / Переглядів: 3672 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -