Категорія -> Про місто -> Новини міста
Дружба продовжується не зважаючи ні на що!
Не дивлячись на складну ситуацію в Україні наші давні друзі з Південно - Африканської республіки не побоялися завітати до нас в гості. Таким чином програма молодіжного лідерства мала своє продовження в Україні в червні – липні 2014 року.
До сладу делегації з Південно Африканської республіки війшли 10 осіб: Йоханнес фан Штаден - будівельник, Крістель Тауті – медична сестра, Беатріс Дариес – студентка, Елеріко Ландрю, Мішель Адамс-Блок, Еванджелін Філіс - працівники муніціпалітету, Лизел Ада - вчитель загальноосвітньої школи, Хейлі Кристіан – працівник державного управління по боротьбі з корупцією в економічній сфері, Квентін Йосип – бізнесмен та Кріс Тауті, як керівник групи.
Цього року Вознесенська міська рада організувала для делегації з Південно - Африканської республіки поїздку по західним областям України. Після прибуття до Києва та переїзду потягом до Львова розпочалася перша частина програми. На Львівщині делегацію зустрів Вознесенський міський голова Віталій Луков. На базі Львівського Регіонального Інституту Державного Управління Національної Академії Державного Управління при Президентові України за участю міського голови Віталія Лукова, ректора інституту і слухачів відбувся круглий стіл на тему «Відмінності і подібності в системах державного управління, місцевого самоврядування, діяльності громадських організацій в Україні і Південній Африці". Незабутніми враженнями на українській землі стало знайомство з гарним стародавнім містом Львів, екскурсії по старій частині Львова з його унікальною архітектурою, а також екскурсійна поїздка до Крехівського монастиря.
Після перебування у місті Львів група переїхала до села Кальна Долинського району Івано-Франківської області. Перша письмова згадка про Кальну відома з 1578 року. Три дні члени делегації насолоджувалися гостинністю приймаючої сім'ї, спостерігали за звичайним життям селян та їх традиціями, милувалися красою Карпатських гір, збирали в лісі гриби та ягоди, купалися у ставку, смакували традиційну українську кухню. Найбільшу цікавість у членів делегації визвали пивниці або підвали, де українські господині роблять заготовки з грибочків і огірочків, ягідок і овочів на довгу та холодну зиму.
30 червня група продовжила програму в місті Бучач Тернопільської області, яка була організована сільськогосподарським коледжем міста. Під час перебування гості побачили церкви і стародавні монастирі різних конфесій, дізналися про історію релігії українського народу і систему освіти.
Після Бучацького сільськогосподарського коледжу делегація прибула до міста Заліщики. Колектив коледжу спланував поїздку делегації до курорту Буковель, де гості мали можливість випробувати свою сміливість на канатній дорозі, вдихнути кришталево чисте повітря Карпатських гір.
Наступною зупинкою на карті України було невелике містечко Борщів, яке живе своїм унікальним життям, відрізняється культурою, має особливості в природі.Надзвичайно яскраву зустріч підготували на Борщивській землі директор та колектив коледжу, міський голова та голова районної державної адміністрації. До екскурсійної програми були включені два з семи чудес України,а саме середньовічна фортеця Хотина та Кам'янець-Подільська фортеця. Групі пощастило стати учасниками святкування Івана Купала, свята, яке несе в собі найкращі звичаї стародавньої культури нашого народу, пісенної творчості та показує душу справжнього українця миролюбного, веселого, щирого, щедрого. Також бажаючі взяли участь у зборі врожаю ячменя.
Наступною не менш захоплюючою зупинкою була зупинка у місті Кременець. На членів делегації чекало знайомство з Кременецьким медичним коледжем, з стародавнім містом Кременець, замком, його таємницями та легендами різних історичних періодів міста. Члени делегації відвідали Почаївську Лавру і занурилися в озеро святої Анни.
Від Кременця до Києва делегація дісталася потягом, де відбулася запланована зустріч з міським головою Віталієм Луковим, колишнім послом України в Південній Африці Валерієм Гребенюком, його заступником Тарасом Кузьмичем і багатьма іншими друзями з України. У ході зустрічі делегати отримали сертифікати, що підтверджують їх участь у програмі. Зі сльозами на очах говорили один одному «До побачення», тому що за 21 день групі вдалося відчути себе, як вдома і відчувати себе частиною України. Вони завели багато нових друзів, знайшли багато любові, доброти, позитивних емоцій, найкращих вражень і незабутніх спогадів, які вони взяли додому до Південної Африки.
Дата: 28.07.2014 / Переглядів: 867 / Комментарії - 0 шт.