Чому не можна бити дітей
Але справді, чому не можна бити дітей? Про що говорить насилля і чим його замінити? Чи варто на нього реагувати і в якій формі? Як його спинити, а не приховати?
Практикуючі психологи підтверджують – що застосування сили до дитини не є ефективним методом виховання. А є зловживанням батьками своїм становищем. Більше того, агресія провокує агресію.
Дехто визнає – так, можливо, фізичне покарання допомагає швидко начебто вирішити проблему залякуванням, вдарив – та й замовкла дитина, вилив на неї свої негативні емоції – і полегшало. Але в довгостроковій перспективі це завжди програш – і для дитини, і для батьків, і для цілого суспільства.
Адже батьки, які б’ють дітей, задають певну "норму" - що сильний має право підкорити слабшого. І дитина впевнюється, що з нею так можна (в сім’ї, в школі, в державі). Роками звикає не чинити опір, не казати "ні" - бо як тут скажеш, якщо агресор більший за тебе, важчий і сильніший, бо дорослий? А також "любить тебе" і "хоче тобі добра". Відтак, така дитина не має навичок себе захищати в разі небезпеки у дорослому житті, чи взагалі протистояти будь-якій несправедливості. Наслідки цього ми можемо бачити в Україні, де суспільство тільки вчиться захищати (і таки захищає) свій вибір, цінності та ідентичність, а не приймає нав’язане кимось силою.
Саме тому питання про неприпустимість фізичного покарання дітей є питанням суспільної ваги. Воно впливає на психічне здоров’я та рівень злочинності цілої нації. Що вже й казати про кожну окрему дитину, для якої окрім психологічної травми є ще й ризики погіршення інтелекту (тест Векслера показує зменшення сірої речовини в мозку дитини, яку б’ють) та фізичного здоров'я (бо, наприклад, навіть маленьке прикладання сили у вигляді ляскання по сідницях в якийсь момент припиняє діяти, і батькам легше перейти до все більшого насильства).
З метою попередження насилля в родинах та недопущення випадків насильства щодо дітей та підлітків з 25 листопада по 10 грудня проходить щорічна акція «16 днів проти насильства».
Традиційно спеціалісти центру соціальних служб для сім’ї,дітей та молоді приєдналися до заходів та провели по всіх школах міста, включаючи школи-інтернати відеолекторії на тему: «Конфлікти та їх наслідки: спілкуємось без насилля». Дітям були доведені знання того, як поводитися в конфліктній ситуації, уміло вирішувати протиріччя, що виникають, без приниження особистості чи застосування фізичної сили. В ході заходу розігрувались ситуації, які відбуваються в повсякденному житті підлітків. Школярі активно і зацікавлено брали участь у обговоренні. По закінченню зустрічей діти отримували буклети «Насильство - це сміття, яке треба виносити з дому!» , «Дитинство без насилля» та пам’ятки «Куди потрібно звернутися, якщо ви зазнали насилля».
Вознесенський міський центр
соціальних служб для сім’ї,
дітей та молоді.
Дата: 08.12.2017 / Переглядів: 749 / Комментарії - 0 шт.