ВІЛ/СНІД не обирає свою жертву
СНІД - це стадія ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) інфекції, при якій імунна система людини відмовляється захищати свого господаря і у нього розвиваються бактеріальні, грибкові, вірусні, протозойні інфекції та неінфекційні захворювання.
Спочатку хвороба отримала неофіційну назву «хвороби чотирьох Г» - так як була виявлена у жителів чи гостей Гаїті, гомосексуалів, гемофіліків та осіб, що вживали героїн.
Передача ВІЛ може відбуватися при анальному, вагінальному або оральному сексі, переливанні крові, використанні заражених голок і шприців; між матір'ю і дитиною під час вагітності, пологів або при грудному вигодовуванні.
Вірус не передається при поцілунках, пестощах та інших близьких фізичних контактах з людиною, що є носієм вірусу. Він також не передається при диханні, коли ви дихаєте одним повітрям з людиною, зараженою вірусом, при плаванні з хворою людиною в одному басейні і т. д. Вірус також не передається через кашель або чхання. Вірус імунодефіциту не може переноситися москітами та іншими комахами.
До теперішнього часу не створено вакцини проти ВІЛ, лікування ВІЛ-інфекції значно уповільнює перебіг хвороби, проте відомий тільки одиничний випадок повного вилікування хвороби в результаті пересадки модифікованих стовбурових клітин. Цікаво, що з того моменту, як вчені відкрили цей вірус, у деяких інфікованих пацієнтів ознаки і симптоми ВІЛ (СНІДу) досі не проявилися.
У світі вже є велика кількість вчених, званих СНІД-дисидентами, які не поділяють нав'язувану всьому світу вірусну теорію смертельного СНІДу. Одним з доказів їх гіпотези є те, що обстежені дружини 15000 «ВІЛ-позитивних» американців чомусь не заразилися вірусом, продовжуючи жити статевим життям зі своїми чоловіками.
Африка на південь від Сахари залишається найбільш порушених регіоном: тут проживає 67 % всіх людей, що живуть з ВІЛ, та зареєстрований 91 % всіх нових випадків інфекції серед дітей. В результаті епідемії понад 14 мільйонів дітей в Африці на південь від Сахари стали сиротами. Епідемія ВІЛ-інфекції призвела до різкого зниження середньої тривалості життя у багатьох африканських країнах (наприклад, у Ботсвані з 65 до 35 років до 2006 року)
Відсутність антиретровірусної терапії середня тривалість життя з ВІЛ-інфекцією становить від дев'яти до десяти років, середня тривалість життя на стадії СНІД становить близько дев'яти місяців.
Віруси СНІДу при кип'ятінні гинуть через 1 хв, але при цьому стійкі до сонячних променів і заморожування.
Серед пар, які постійно і правильно користуються презервативами, ризик передачі ВІЛ менше 2%, так як розмір молекули вірусу Сніду менше розміру молекули латексу.
На сьогодні вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) - самий вивчений з усіх вірусів. Про ВІЛ опубліковано понад 200 тис. наукових статей.
За зараження іншої особи ВІЛ-інфекцією або поставлення його в небезпеку зараження ВІЛ-інфекцією в значному числі держав передбачається кримінальна відповідальність.
У Києві, біля Києво-Печерської Лаври, у Канадській провінції Квебек і столиці Латвії Ризі були встановлені пам'ятники жертвам СНІДу.
Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Вперше він був проголошений ВООЗ в 1988 році. В цей день по всьому світу проходять акції в підтримку толерантного відношення до людей хворих на ВІЛ/СНІД. В нашому місті така акція пройшла на передодні, а саме 30.11.2017 року. У акції взяли участь соціальні працівники Вознесенського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді міської ради, волонтери кабінету «Довіра» Комунальної установи «Вознесенська центральна районна лікарня» та Вознесенської міськрайонної організації Товариства Червоного Хреста України. Серед мешканців міста були розповсюджені інформаційні матеріали спрямовані на запобігання поширення даної інфекції, контрацептиви, та проводилась роз’яснювальна робота, щодо можливості безкоштовного тестування на ВІЛ/СНІД.
Директор ВМЦСССДМ
Т.А.Петрушкова
Дата: 04.12.2017 / Переглядів: 573 / Комментарії - 0 шт.