Дбайте про майбутню пенсію з молоду

     Тіньові процеси у сфері виплати заробітної плати набули особливого поширення, а проблема боргів із виплати заробітної плати існує не один рік. Керівники деяких підприємств затримують виплату заробітної плати, нараховують та виплачують її менше законодавчо встановленого рівня, ігноруючи вимоги законодавства про працю. Працівники зі свого боку займають мовчазну позицію, боячись втратити своє місце роботи.

Типовими порушеннями роботодавцем трудового законодавства є:

  • фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору;
  • оформлення працівника на неповний робочий день у разі фактичного виконання роботи впродовж повного періоду робочого часу, установленого на підприємстві;
  • виплата заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
  • порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам (двічі на місяць);
  • виплата заробітної плати на рівні, меншому від законодавчо встановленого мінімуму;
  • невиплата працівникові належних йому виплат, компенсаційних виплат, надбавок та доплат, встановлених законом.

          Якщо Ви вважаєте, що роботодавець порушує ваші трудові права, Ви можете звернутися до управління Держпраці чи органу Державної фіскальної служби або суду. У своєму зверненні надайте факти, що підтверджують відносини з роботодавцем, які стануть підставою для контролюючих та судових органів для відповідного реагування з метою захисту Ваших прав та конституційних гарантій.

           Вирішити проблему легалізації заробітної плати можливо лише спільними зусиллями.

Шановні громадяни!

Пам’ятайте, що відповідальність за Вашу «пенсійну історію» несе не тільки ДЕРЖАВА, а й ВИ самі!

 “Якщо  зарплату ти отримуєш в конверті,

то поміркуй свідомо та відверто,

чи не спіткає тебе той момент,

що тобі пенсію не покладуть в конверт.”

           Не позбавляйте себе соціальних гарантій та не сприяйте порушенням трудового законодавства, а натомість, забезпечте собі надійну старість!

           Кожен з нас може перевірити роботодавця щодо сплати ним єдиного соціального внеску (тобто зарахування періодів роботи до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії), просто зареєструвавшись на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

          Застрахована особа (працівник), яка зареєстрована на порталі, може отримувати щомісяця у своєму особистому кабінеті дані з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. У реєстрі зазначено, які роботодавці подавали звіт за цю особу, які суми заробітної плати були нараховані, які суми внеску перераховані з цієї заробітної плати, скільки днів для стажу зараховано в результаті сплати тощо. Також вказується спеціальний стаж (за його наявності). Все це дає можливість контролювати свого роботодавця.

Перший заступник

начальника Вознесенського ОУ ПФУ

Миколаївської області

Н.Бублик

Дата: 13.10.2017 / Переглядів: 653 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -