Категорія -> Вознесенський міськрайонний центр зайнятості -> Новини
Долаємо гендерні стереотипи разом
Для пошукача роботи сучасний ринок праці, мов океан, - мінливий і нестабільний: часом на берег він виносить скриню зі скарбами у вигляді гарного робочого місця, а часом – лише порожні пляшки та бляшанки і повне розчарування. Шкода, що й досі, в час інформаційних технологій та новацій мають місце прояви гендерної дискримінації, що вік, стать, або сімейне становище є визначальними при прийомі на роботу.
Тож, саме сьогодні, 21 червня 2017 року в приміщенні Вознесенського міськрайонного центр зайнятості відбувся семінар «Забезпечення рівних можливостей для працівників при прийомі на роботу – позитивний імідж організації та сучасного працівника. Мета заходу – нагадати роботодавцям, що неважливо хто перед ними – чоловік, чи жінка, якого віку. Якщо людина хоче працювати і вміє це робити якісно все інше не має стояти на заваді. Гості заходу – це керівники та представники найбільш активних підприємств Вознесенського регіону різних сфер виробництва: сільське господарство, торгівля, легка промисловість, сфера обслуговування. Скориставшись нагодою, фахівці Вознесенського центру зайнятості долучили до проведення семінару Едді Сайласа, волонтера Корпусу миру США в Україні. Разом з фахівцем Вознесенського МРЦЗ Чорною Іриною вони запропонували присутнім прийняти участь в обговоренні таких питань, як: що таке ґендер, які існують ґендерні стереотипи. Під час активної роботи в групах учасники не тільки познайомились між собою, а й окреслили цілий ряд гендерних стереотипів. Однак присутні звернули увагу, що на їхніх підприємствах відсутня різного роду дискримінація і навіть навели яскраві приклади, коли на Державному підприємстві «Лісове господарство» жінки працювали машиністом навантажувача та навіть лісорубом. В свою чергу Едді запропонував увазі гостей декілька історій успішних людей. Через гендерні стереотипи їм було відмовлено у працевлаштуванні і саме це стало поштовхом для організації ними власної справи. Важливою для присутніх також була інформація законодавчого характеру, зокрема підстави для забезпечення рівних прав при прийомі на роботу та відповідальність за їх порушення. Окремим питанням фахівці Вознесенського центру зайнятості нагадали інформацію про особливості подання оголошень про вакансію.
По закінченню зустрічі гостям було запропоновано невелике тестування, мета якого з´ясувати ставлення роботодавців до цієї проблеми та можливі шляхи її рішення. Щирі слова вдячності – найкраща винагорода за виконану роботу. Маємо надію, що прояви гендерної дискримінації, зрештою, не матимуть місця в нашому житті, що кожен роботодавець цінуватиме працівників за ставлення до роботи,якість її виконання і не зважатиме, чи це жінка чи чоловік, якого віку і т.д.
Дата: 22.06.2017 / Переглядів: 629 / Комментарії - 0 шт.