Виставка малої пластики Владислава Щербини у Вознесенському художньому музеї Є.А.Кібріка

Вознесенський художній музей Є.А. Кібріка презентує виставку малої пластики українського скульптора - фарфоріста, члена Спілки художників України, вознесенця Владислава Івановича Щербини (народився 27 жовтня 1926 року в м.Вознесенськ - помер на 91 році життя 27 лютого 2017 року в м.Київ).

Виставка замислювалася ще в минулому році, коли була досягнута домовленість між музеєм і художником. Скульптор планував відкрити її навесні 2017 року і приїхати особисто. Однак, після проведення персональної виставки, присвяченій його 90-річчя (жовтень - листопад 2016), В.Щербина тяжко захворів і незабаром пішов з життя.

Виконуючи волю художника, його учениця Марія Антропова і біограф Олена Корусь відібрали твори для виставки і привезли їх на батьківщину майстра.

Виконані в різних матеріалах - порцеляні, терракоте, шамот і дереві - скульптури і штофи представляють різні періоди творчості художника: часів його діяльності на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі (фарфор 1960 -80-х), заняття керамікою в 1990-х і пізній період створення авторської порцеляни (2007 - 2016 рр.). Деякі з них мають автобіографічний характер і ілюструють сцени, навіяні дитячими («Перший літак») і юнацькими (диптих «Земля селянам”) спогадами, коли В. Щербина до війни працював землеміром в Вознесенському колгоспі, де його дід був бухгалтером.

Композиції 1990-х років «З життя скіфів», «Дух предків», «Заговір», «Закохані лісовики», «Сварог», «Тотем», «Мелодія для Сирина» присвячені тим часам історії української землі, коли її населяли скіфські племена, які обожнювали сили природи. Тісні контакти скіфів з грецькими колоніями і сприйняття їх традицій, відображені в творах, пов'язаних з античною міфологією і мистецтвом, - «Викрадення Європи», «Дівчина з амфорою», «Закохані кентаври».

Любов до рідної землі нерозривно пов'язувалася у художника з темою сімейних зв’язків: «Старенька-мати», «Молода мати», «З сімейного альбому». Є в експозиції і стало класичним для українського фарфору твір «Даний наказ», і характерні для творчості майстра теми українського побуту, народної пісні і казок.

Крім скульптури показані також копії малюнка і автопортрет художника, виконані ним в довоєнному Вознесенську. З представлених на виставці робіт (понад 30 одиниць) багато експонуються вперше.

Куратор виставки - мистецтвознавець

Олена Корус, м.Київ

Роботи Владислава івановича Щербини (презентація) /переглянути/

Дата: 30.05.2017 / Переглядів: 839 / Комментарії - 1 шт.

  1. Наталья

    Посетить выставку нужно обязательно!!!!


Iм'я -