На Раді регіонального розвитку презентовано концепцію «Розумного регіону»
Заступник голови Миколаївської обласної державної адміністрації Віталій Кіндратів презентував концепцію створення платформи «Розумний регіон / Smart Region», ініційованої Олексієм Савченком.
Як пояснив Віталій Кіндратів, «Розумний регіон» являє собою комплекс взаємопов’язаних веб-сервісів та інформаційних систем. Ця інтелектуальна система стане своєрідним фундаментом для впровадження подальшої автоматизації різних галузей життєдіяльності громади, міст та області.
«Завдяки впровадженню цієї платформи ми створимо комфортні умови для жителів області у сферах отримання послуг, налагодимо більш ефективну комунікацію громади з владою. Така прозорість регіону та процесів, що відбуваються в області, дозволить як підвищити якість життя населення, так і створити нові можливості для залучення інвестицій», - наголосив Віталій Кіндратів.
Перший етап створення системи «Розумний регіон» передбачає функціонування декількох сегментів:
1) Енергоефективний регіон (створення системи управління ресурсами з впровадженням системи енергоменеждменту в бюджетних установах області та впровадження автоматизованої системи енергомоніторингу на кожному об’єкті).
2) Інвестиційно привабливий регіон (система управління інвестиціями та інвестиційними проектами - за допомогою неї інвестор зможе адресно знайти проект за розміром інвестицій та іншими параметрами, які його цікавлять).
3) Увага до кожного звернення громадян (створення єдиної аналітично-комунікаційної системи управління зверненнями громадян «Електронний контакт-центр»).
4) Можливість кожному реалізувати свої ідеї за допомогою «бюджету участі» (система дозволить реалізувати ідею шляхом подання заявок власних проектів та пошуку однодумців).
5) Електронні петиції (інструмент участі та впливу кожного громадянина на формування регіональної політики).
6) Створення єдиної інформаційної системи «Реєстр комунального майна».
7) Підзвітність та прозорість (підзвітність та прозорість діяльності керівництва облдержадміністрації, обласної ради та депутатів).
8) Єдиний інформаційний простір – Open Data (єдина база нормативних документів, але в новому інноваційному форматі).
9) Можливість отримання послуг онлайн через «Єдиний кабінет» (в режимі реального часу громадяни зможуть отримувати послуги адміністративного, комунального характеру).
10) Створення єдиного інформаційного простору (можливість отримати інформацію або послугу з одного інформаційного майданчику).
Управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Миколаївської облдержадміністрації
Дата: 11.04.2017 / Переглядів: 720 / Комментарії - 0 шт.