Житлова субсидія

Житлова субсидіяє безповоротною адресною допомогою держави малозабезпеченим сім’ям на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива.        

Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг, які надаються відповідно до законодавства, і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу.

Субсидія призначається одному з членів домогосподарства за місцем реєстрації або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму(оренди) житла. 

В окремих випадках на підставі рішень районних, районних у містах Києві і Севастополі держадміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг або особі, яка фактично мешкає у житловому приміщенні на підставі договору оренди житла.

Право на отримання субсидії мають громадяни, які проживають у державному та громадському житловому фонді, в тому числі у гуртожитках, приватизованих квартирах та кооперативах, у приватних будинках.

Для кожної родини, виходячи з її доходів, обов’язковий відсоток платежу обраховується індивідуально.

Для призначення субсидії необхідно надати:

  • Заяву
  • Декларацію про доходи кожного зареєстрованого у приміщенні за попередній календарний рік.

Якщо субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках - за попередній календарний рік. 

За бажанням громадян субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на основі середньомісячного (за три місяці, що передують місяцю звернення) сукупного доходу осіб, після подання довідок про доходи таких осіб за зазначений період за формами, затвердженими Міністерством соціальної політики України. 

 Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані управлінню соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі - за місцем проживання) поштою.

Рішення про призначення (не призначення) субсидій приймається протягом десяти днів після подання заяви та отримання відомостей, необхідних для призначення субсидії.

Отримувачі житлових субсидій несуть відповідальність за надані відомості про доходи.

Надання раніше призначеної субсидії припиняється: - за поданням житлово-експлуатаційних організацій, житлово-будівельних (житлових) кооперативів, об'єднань співвласників багатоквартирного будинку та організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо змінився власник особового рахунка або громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг, за винятком випадків, пов'язаних із затримкою виплати заробітної плати, пенсії тощо, яка підтверджується відповідними документами,     - якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на субсидію і визначення її розміру, внаслідок чого йому була надміру перерахована сума субсидії, - з місяця, в якому виявлено порушення;     - у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість та настання обставин, що унеможливлюють надання субсидії (зокрема смерть одинокої особи), - з місяця, що настає за місяцем, в якому відбулися зміни; Сума надміру нарахованих субсидії повертається отримувачем субсидії за вимогою органу, що призначав субсидію.  У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму субсидії, питання про її стягнення органи, що призначають субсидії, вирішують у судовому порядку.

Якщо сім’ї відмовлено в призначенні субсидії,

Подати заяву до комiсiї або до органу місцевої влади, оскаржити рішення у судовому порядку.

 У разі затвердження нових тарифів i цін на житлово-комунальні послуги, відділи державної допомоги проводять перерахунки сум призначених субсидій самостійно без звернень громадян.

Субсидія на загальних підставах не призначається:

Якщо будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб (осіб, які фактично проживають), яким нараховується плата за житлово-комунальні послуги, протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії (призначенням субсидії без звернення) здійснив купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку або оплатив послуги з будівництва, ремонту квартири (будинку) або автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку, крім житлово-комунальних послуг у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами та медичних послуг, пов’язаних із забезпеченням життєдіяльності, на суму, яка на дату купівлі (оплати) перевищує 50 тис. гривень.

Більш детальну інформацію ви можете отримати за адресою: вул. Пушкінська, 3/40 у кабінеті № 1 або за телефоном: 4-46-32.

Дата: 09.03.2017 / Переглядів: 1428 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -