Про права та пільги учасників бойових дій.

Право громадян на безоплатну правову допомогу закріплено у Конституції України, прийнятій ще 1996 року. Однак впродовж 15 років у держані не існувало механізму реалізації цього права. Із прийняттям 2011 року Закону України «Про безоплатну правову допомогу» було сформовано відповідну нормативно-правову базу та утворено систему надання безоплатної правової допомоги. Цю послугу забезпечують регіональні центри з надання безоплатної вторинної допомоги, що функціонують у кожній області та м.Київ. Вони опинились у центрі суспільної уваги під час Революції гідності, коли адвокати за призначенням центрів надавали правовий захист у справах активістів масових мирних акцій протесту. Тоді безоплатна правова допомога стала чи не єдиним державним інститутом у системі правосуддя, який працював на стримування тиску та жорстокого поводження з активістами. Сьогодні такого ж захисту потребують і учасники АТО: хлопці та чоловіки, які повернулись із зони проведення бойових дій, відчули себе незахищеними.


24 лютого у приміщені Вознесенського міськрайонного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар для учасників бойових дій на тему «Права та пільги для УБД». Працівники Вознесенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Бобров Андрій та Чічкіна Олена презентували послуги центру з правової допомоги.
Семінар пройшов в активному обговоренні соціальних гарантій та пільг для учасників бойових дій. 
Дуже бурхливо обговорювались питання перевезень приміським транспортом, адже багато підприємств-превізників встановлюють одне чи два пільгові місця у транспорті загального користування. Дане обмеження суперечить законам України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців», і коли водію пред’являють лист талонів на проїзд та пільгове посвідчення зазвичай особі-пільговику доводиться сплачувати вартість квитка в повному обсязі. Бобров Андрій рекомендував присутнім у такій ситуації викликати поліцію та на підставі складених поліціантом документів (протоколу про адміністративне правопорушення) притягнути винну у даному правопорушенні особу (перевізника) до відповідальності.


Не менш актуальним виявилось питання отримання комунальних пільг та субсидій. Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надається право на 75% знижку на комунальні послуги, а також відповідно до ст.32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» для даної категорії діє особливий порядок розрахунку субсидії. Постанова Кабінету Міністрів України від 27.04.2016 №319 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» зазначає, що у разі призначення субсидії пільги з оплати житлово-комунальних в даний період не нараховуються. 


Найболючішим, а також вже типовим для даної категорії було питання отримання земельного наділу. Лише один із присутніх звертався з письмовою заявою до сільської ради, де він отримав письмову відмову. Сільська рада обґрунтувала відмову тим, що наразі не відбулось зонування. Чічкіна Олена звернула увагу присутніх на те, що вони звертаються в усному порядку до різного типу установ та організацій, а не в письмову, адже отримана письмова відповідь на звернення відіграє важливу роль при відстоюванні своїх законних прав у суді. 
 По закінченні семінару присутні отримали інформаційно-роздатковий матеріал та візитівки Вознесенського місцевого центру з НБВПД.

Дата: 27.02.2017 / Переглядів: 616 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -