20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

 Указом Президента України від 11-го лютого 2015-го року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» в країні встановлено особливий пам’ятний день - «День Героїв Небесної Сотні», який відзначається тепер щорічно 20-го лютого.

Це зроблено на підтримку ініціатив громадськості та з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року - лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України».

20-е лютого 2014-го року стало якоюсь переломною датою надії на краще для всього українського народу.

Минуло три роки від тих подій, які назавжди закарбувалися в історичній пам’яті українського народу.

У лютому 2014 року під час сутичок протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули понад сто осіб, сотні були поранені, найбільше з яких – саме 20 лютого.

Ми в скорботі і з великою вдячністю згадуємо героїв Небесної сотні, адже їх подвиг – це ціна нашої свободи.Вони - перші, хто став на шлях боротьби, якапродовжується і сьогодні. Ми не маємо права забути принесену ними добровільну жертву в ім’я України. Їх назвали «Небесною сотнею» тому, що вони загинули за правду, свободу, незалежність своєї держави і ціною жертовності показали, що наш український дух є незламним, а народ – нескореним.21 лютого 2014 року на Майдані відбулось прощання із загиблими. Під час якого лунала жалобна пісня «Пливе кача…», вона стала неофіційним гімном «Небесної Сотні».

Ким були ці люди? До чого вони прагнули? Звичайні люди, мирні громадяни, які вийшли, на так званий, Євромайдан, щоб відстояти своє право на мрію. Учителі та студенти, підприємці та журналісти, вчені та академіки, художники та музиканти, громадські діячі та прості робітники. Люди, які жили у різних куточках України. Такі здавалося б різні… Але – ні! Вони були схожими між собою. Дуже схожими! Схожими серцями, у яких жили віра, надія та любов. Віра – у перемогу добра та правди. Надія – на краще майбутнє для своєї країни, своїх дітей. Любов – до України.

Сьогодні у пам'ять про Небесну Сотню названо низку вулиць і площ, складено пісні та літературні твори, знято фільми, відкрито пам'ятники та випущено медалі.

В нашому місті також встановлено стелу Небесній Сотні зі світлинами Героїв, де щороку збираються небайдужі громадяни міста, щоб вшанувати пам'ять загиблих та подякувати їм за їх відвагу, силу духу, стійкість та героїзм.

20 лютого, в цей пам’ятний день, згадаймо всіх, хто віддав своє життя, захищаючи цілісність та незалежність нашої держави. Україна і сьогодні продовжує втрачати вірних синів та дочок, які не байдужі до майбутнього своїх дітей, до теперішнього своєї, даної Богом душі, до гідності та честі свого доброго імені патріота рідної землі.

Вже кілька тисяч життів солдат та мирного населення втрачено внаслідок антитерористичної операції на Сході України. Серед них і наші земляки: Карбівничий Сергій Васильович, Бондар Олександр Борисович, Гречаний Володимир Володимирович, Костенко Костянтин Олегович, Макаров Сергій Володимирович, Каленик Сергій Валерійович.

Герої не вмирають! Вони назавжди залишаються в наших серцях. Слава Україні — Героям слава! Слава Героям Майдану, Героям АТО!

Згадаймо в цей день у молитвах усіх Героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє. Хай пам’ять всіх, невинно убитих, згуртує нас. Дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Бібліотека № 1

КЗ «Бібліотечна мережа м. Вознесенська»

 

 

Дата: 16.02.2017 / Переглядів: 953 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -