Знести дерево чи може кронувати?

Дуже багато запитань виникає у кожного мешканця міста коли він спостерігає за видаленням дерева. Адже для того щоб йому вирости потрібно найменше 20 років.

Кожне дерево на території нашого міста комусь належить.

Тому і догляд за ними виконують власники, а це: підживлення, поливання, обрізання крон дерев та кущів, вирізування сухих суків і гілок, видалення сухих та аварійних дерев.

Для нормального росту й правильного розвитку дерев здійснюють догляд за кроною протягом усього життя рослин. Під час догляду за деревами застосовують три види обрізання: формувальне, санітарне й омолоджувальне. Формувальне обрізання дерев проводять у рядових та алейних насадженнях з метою збереження природної або штучної форми рослин (колоноподібної,   конусоподібної,   кулеподібної   тощо). Санітарне обрізання крони виконують, щоб позбутися старих, хворих, сухих і пошкоджених гілок, а також гілок, спрямованих всередину крони або зближених одна з одною.

Омолоджувальне обрізання виконують лише у дерев, які добре витримують підстригання та обрізання і вершина яких почала всихати, а ріст пагонів припинився. При цьому сильно вкорочують (на 1/2 - 3/4 загальної довжини) старі гілки, залишаючи, якщо це можливо, одну-дві гілки другого порядку.

В нашому міста найчастіше виконується омолоджувальне обрізання. Останні роботи з омолоджування виконувались по вул.Шевченка №3 і викликали багато різних запитань та думок. Перед тим як проводити вищевказані роботи, комісією з питань визначення стану зелених насаджень були обстежені дані дерева та прийнято рішення провести зрізування крони, щоб відновити світловий потік у квартири будинку та омолодити дерева. Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища було перевірено підстави та відповідність прийнятого рішення чинному законодавству і порушень не виявлено.

Для запобігання незаконної порубки дерев, Постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2006 р №1045 про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, передбачено порядок їх видалення яке здійснюється у разі:

1. Будівництва об’єкту архітектури

2. Знесення аварійних, сухостійних і фаутних дерев

3. Ліквідації аварійної ситуації на інженерних мережах населеного пункту

4. Відновлення світлового режиму в житловому приміщенні, що затіняється деревами

5. Проведення ремонтних робіт в охоронній зоні

6. Досягнення деревом вікової межі

7. Провадження господарської діяльності на територіях розсадників з вирощування декоративних дерев та кущів.

8. Ліквідація наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації.

Видалення зелених насаджень на території міста Вознесенськ здійснюється тільки після отримання ордеру на видалення зелених насаджень, який видає компетентний орган - Управліня ЖКГ та КБ Вознесенської міської ради.

Управління ЖКГ Вознесенської міської ради

Дата: 06.02.2017 / Переглядів: 670 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -