27 січня - Міжнародний день пам'яті жерт Голокосту

27 січня в Україні вшановують пам'ять жертв Голокосту.

«Голокост» в перекладі з англійської означає «знищення». Він призвів до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в фашистській Німеччині.

В ніч з 9 на 10 листопада 1938 року по всій Німеччині прокотилася хвиля насильства, відома як «Кришталева ніч». Знищені сотні синагог, зруйновані і розграбовані сотні єврейських магазинів, споганені єврейські кладовища. Це і було початком прояву ненависті до єврейського народу.

Знищення євреїв почалося з вересня 1939 на території Польщі і продовжилося 6 років. Це 2075 днів. За цей час було знищено 6 мільйонів євреїв, тобто щодня знищували 2890 чоловік, з них – 722 дитини.

З жовтня 1939 р. на окупованих територіях починають створюватися гетто. (Гетто – частина міста, оточена колючим дротом, де зобов'язані були проживати євреї з прилеглих районів).

На території СРСР існувало декілька гетто. За неповними даними понад 400 гетто знаходилося на території України, більше 200 в Білорусії, десятки гетто були створені в прибалтійських республіках. У 1941-1943 роках Бабин Яр у Києві став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських військовополонених; євреїв та циган — за етнічною ознакою, а також партійних та радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів (переважно членів ОУН), заручників, «саботажників», порушників комендантської години та інших. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941-го року там розстріляли майже 34 тисячі євреїв.

Дата: 27.01.2017 / Переглядів: 646 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -