Вселяти віру і зміцнювати довіру

В рамках «Всеукраїнської декади зайнятості для осіб з інвалідністю» організованої за ініціативи Державної служби зайнятості,  під гаслом «ВСЕЛЯТИ ВІРУ І ЗМІЦНЮВАТИ ДОВІРУ»,  2 грудня Вознесенським МРЦЗ було проведено семінар для осіб з обмеженими фізичними можливостями.

Теплими вітальними словами розпочала зустріч заступник директора Вознесенського МРЦЗ Черчик Оксана, яка наголосила на тих перевагах, які мають люди с особливими потребами при працевлаштуванні. Безробітним також нагадали те, що роботодавці також мають певні переваги та зобов’язання при укомплектування кадрами підприємств: згідно зі ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» встановлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів  у розмірі 4% середньооблікової численності штатних працівників облікового складу.

  Фахівець  з профорієнтації Дороніна Наталія відзвітувала присутнім  про проведену Вознесенським МРЦЗ роботу протягом 2016 року, здобутки безробітних громадян з числа інвалідів в працевлаштуванні, навчанні та відкритті власного бізнесу.  Особливу увагу учасників семінару звернули на те, що ДСЗ відповідно до Законів України «Про зайнятість населення» та «Про основи соціальної захищеності інвалідів» сприяє ТРУДОВІЙ РЕАБІЛІТАЦІЇ та працевлаштуванню громадян з особливими потребами у урахування рекомендацій МСЕК, тобто згідно індивідуальної програми реабілітації і здійснюється для них підбір підходящої роботи. З цією метою постійно ведеться аналіз обліку осіб з інвалідністю, які звернулися за сприянням у працевлаштуванні, та облік робочих місць, на які, за інформацією підприємства, можуть бути працевлаштовані громадяни цієї категорії. Присутні переглянули відеоролик про ПОДІЛЬСЬКІЙ ЦЕНТР РЕАБІЛІТАЦІЇ ІНВАЛІДІВ, ознайомившись з переліком  професій за якими здійснюється навчання, умовами навчання, проживання та медичного обслуговування.  Особливу увагу приділили презентації нових ПРОЕКТІВ служби зайнятості  - «Lingva» та  «Prometheus» з можливість дистанційного навчання.

По завершенню заходу всім побажали ВІРИ в себе на НАДІЇ на щасливе майбутнє. Звичайно, проблем у кожної особи з інвалідністю багато і  вирішувати їх все одно потрібно. Але важливо тверде знати,  що слово «ІНВАЛІД» -  це не вирок, це здебільшого  «життя по-новому».  Головне – не впадати у депресію, вчитись бути корисним як для себе, так і для оточуючих. Безробітні, запрошені на зустріч, щиро подякували за корисну інформацію.

Дата: 08.12.2016 / Переглядів: 583 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -