Пенсійне накопичення

 

   Доки ти молодий та наповнений сил, поняття „пенсія” викликає лише затуманені думки про щось ще зовсім далеке та незроміле. Неофіційні трудові відносини та заробітна плата „в конвертах” не наводять особливої тривоги. Молодь бажає жити забезпечено тут та зараз, але досить відому усім схему „школа – університет – робота – вихід на пенсію” ще ніхто не відміняв. Нажаль, роботу з гідною заробітною платою молодому спеціалісту в наш час знайти непросто, навіть ті, кому вдалося працевлаштуватися не можуть тішити себе надією про безхмарну старість.

  Запровадження трьохрівневої пенсійної системи, яка складається з солідарної, накопичувальної систем та системи недержавного пенсійного забезпечення – це можливість накопичити на пенсію самому та підвищити свій життєвий рівень в похилому віці. Насьогодні в Україні функціонує перший рівень – солідарна система, де всі кошти, які перераховуються підприємствами та застрахованими особами в Пенсійний Фонд України відразу ж виплачуються теперішнім пенсіонерам.  Але з кожним роком на  одного працюючого все більше і більше  припадає пенсіонерів тому і виникає необхідність запровадження накопичувальної системи. Введення накопичувальних державних пенсій і ефективність цієї системи вимагає не тільки великої організаційної роботи від держави, а й активної участі громадян, свідомої позиції, розуміння, як працює система, як нею користуватися. Накопичувальна система загальнообов’язкового державного пенсійного страхування передбачає перерахування кожною людиною певного відсотку на свій персональний рахунок. Ці кошти будуть  інвестуватися  в економіку і завдяки інвестиційному доходу повертатися до власника з якомога більшими відсотками. Відповідно проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій” від 30.04.2015 року обов’язкове пенсійне накопичення діятиме для громадян молодших за 35 років, але люди від 35 до 55 років зможуть на добровільній основі брати в ньому участь. Ставка внеску поступово зростатиме і на початковому етапі в 2017 році становитиме 2 %, а до 2022 року   зросте до 7 %.

  Варто відзначити, що запровадження накопичувальної пенсійної системи буде стимулювати громадян робити для себе пенсійне накопичення і не приховувати свою фактичну заробітну плату. Кошти акумульовані в Накопичувальному фонді будуть власністю виключно кожної застрахованої особи. У разі смерті особи, ці кошти будуть передаватися нащадкам, чого не передбачає жодна солідарна система. Таким чином, найбільшу вигоду отримають молоді особи, які на момент запровадження відрахувань до Накопичувального фонду почнуть свою трудову діяльність і до досягнення пенсійного віку зможуть накопичити значну суму коштів і, відповідно, будуть мати можливість отримувати гідну пенсію.

 

 

Дата: 18.10.2016 / Переглядів: 652 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -