Мій улюблений світ – без насильства!

  Насильство в сім’ї є однією з найбільш розповсюджених форм порушення прав людини. У більшості випадків протиправні дії проти когось із членів родини супроводжуються актами агресії, приниження та жорстокої поведінки. Подібні дії з боку насильника приводять до негативного фізичного, психічного та соціального стану здоров’я постраждалої особи. Як правило, найбільше страждають від сімейного насильства жінки та діти.
Нажаль, в нашому суспільстві переважає думка, що проблеми жорстокого поводження із членами сім'ї є внутрішньою проблемою цієї сім'ї і не потребує втручання суспільства, а тим більше держави. Але саме право на захист від насильства над особою, особливо в сім'ї, є одним із найголовніших прав громадян та дітей зокрема.
  Третина дітей в Україні щороку спостерігають акти насильства в сім’ї. Діти, матері яких зазнали знущань, у шість разів частіше намагаються покінчити життя самогубством, 50% з них схильні до зловживань наркотиками та алкоголем.
Найнебезпечніше те, що насильство дає дуже серйозні негативні соціальні наслідки. Воно породжує терор, безладдя; відчуття відсутності допомоги, невпевненості, безнадійності або безсилля; відчуття провини; відчуття придушення волі; примари; відсутність самоповаги; настирливі спогади; напади страхів, депресію; фобії, смуток; роздуми про самогубство; самозвинувачення; втрату довіри; сумніви щодо віри в щось; наркотичну/алкогольну залежність; жагу помсти.
  З метою попередження насильства в родині, захисту прав дітей, а також надання своєчасної та кваліфікованої допомоги  жертвам насильства,  фахівцями Вознесенського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді міської ради проведено ряд групових заходів з елементами відеолекторію на тему «Попередження насильства в сім’ї». Дані заходи проходили в Вознесенському професійному аграрному ліцеї, Вознесенському професійному ліцеї, Вознесенській загальноосвітній школі-інтернаті «Обдарованість», Вознесенській спеціальній загальноосвітній школі-інтернат, в сім’ях громадян міста, що опинились в складних життєвих обставинах.

Учасникам були роз’яснені, що насилля в родині - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії завдають йому моральної шкоди, шкоди його фізичному чи психічному здоров'ю. Роз’яснено, порядок реагування у випадку насилля в родині, розповсюджено листівки, пам’ятки з координатами організацій, куди потрібно звертатися при випадках насилля. Також проведено анкетування, з метою виявлення обізнаності дітей в своїх правах та факту вчинення насилля в їх родинах.

Насильство дуже часто присутнє в нашому житті і ми відіграємо в ньому певну роль. Залежно від ситуації ми є свідками, жертвами або ж кривдниками. Трагічність ситуації в тому, що свідки чи жертви насильницької діяльності переносять модель кривдницької поведінки у власне життя та продовжують чинити насильство. Власне створюється коло насильства: жертви стають кривдниками.
Що робити у випадку насильства в сім'ї?
 Складіть заздалегідь план своїх дій - що робити, куди піти в разі небезпеки. Якщо необхідно піти з дому - підготуйтесь: зберіть найнеобхідніші речі, ліки, одяг, ключі, особисті документи та документи, що підтверджують ваші права власності на житло, машину тощо. Визначте не одне, а декілька місць, де ви могли б сховатися, якщо підете з дому. Пам'ятайте адреси, номери телефонів людей, яким ви можете довіритися у випадку загрози вчинення насильства, або організацій, до яких маєте намір звернутися

Якщо вам уже завдали тілесних ушкоджень, обов'язково розкажіть про це працівникові поліції та зверніться до медичної установи. Медичні висновки про отримані тілесні ушкодження можуть бути вагомим доказом того, що сталося.
Куди звертатися по допомогу у випадку проявів насильства?
- До дільничного інспектора поліції, т.- 102
- До ювенальної превенції Вознесенського відділу поліції, т. - 102
- До центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, т. – 3-21-07
-До служби у справах дітей Вознесенської міської ради, т.- 4-23-03

Директор Вознесенського міського центру

     соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Петрушкова Т.А.

 

 

.

                                                                                                                                                        

 

Дата: 07.10.2016 / Переглядів: 1310 / Комментарії - 2 шт.

Iм'я -