Категорія -> Молодь, культура, спорт -> Новини: Культура
«ВІЙНА ДАЛЕКА…АЛЕ ПАМ’ЯТЬ З НАМИ!»
22 вересня, з нагоди Дня партизанської слави, у парку ім. Т.Г. Шевченка відбувся мітинг «Війна далека…Але пам’ять з нами» та покладання квітів до братської могили 62 підпільників – членів Вознесенського підпільного центру, закатованих фашистськими окупантами 1943- року під час Другої світової війни. Їх імена назавжди вкарбовані в історію міста, Вознесенського краю та спільну загальноукраїнську історію народного спротиву.
У заходах взяли участь міський голова Віталій Луков, голова Вознесенської міської ради ветеранів України Віктор Мазур, представники трудових колективів міста, громадських організацій, учнівська молодь.
У своєму виступі, Віталій Луков звернувся, в першу чергу, до молоді із закликом пам’ятати подвиг тих, хто поклав життя у боротьбі за свою землю, тих, чиї вчинки, можливо, не були гідно оцінені сучасниками в роки фашистської окупації, але, які знайшли відгук в серцях багатьох поколінь вознесенців. Героїчним подвигам цих юнаків та дівчат дала гідну оцінку сама історія. Різні партизанські рухи сходу і заходу України мали свої мотиви, але усі вони були натхненні єдиним прагненням – звільнити землю від чужинців та жити вільно у своєму краю.
Міський голова згадав також і про земляків, котрі нині захищають свою землю на сході України, адже багато з них є нащадками учасників вознесенського підпільного руху в роки Другої Світової.
Голова Вознесенської міської ради ветеранів України Віктор Мазур також звернув увагу на те, що більшість прізвищ, викарбуваних на пам’ятнику знищеним підпільникам нині носять їх нащадки, які живуть у місті. Він закликав берегти пам’ять про героїв для прийдешніх поколінь. Віктор Феліксович згадав і про єдину живу легенду партизанського руху, як мешкає у Вознесенську – Марію Давидівну Синявську, яка у роки війни була зв’язковою розвідницею на теренах Білорусії.
Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували земляків, похованих у братській могилі у міському парку ім. Т.Г. Шевченка.
Слово від молоді мала член Ради лідерів ЦДЮТ Анастасія Гринник, яка подякувала всім, хто боровся та продовжує боротися за свободу своєї Батьківщини і розповіла про ту величезну пошукову роботу, яку провели гуртківця задля увічнення пам’яті вознесенських підпільників.
Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю
Дата: 22.09.2016 / Переглядів: 906 / Комментарії - 0 шт.