СТИХІЙНА ТОРГІВЛЯ – ПОТЕНЦІЙНА НЕБЕЗПЕКА!

Проблема стихійної торгівлі для Вознесенська не нова. Щороку з несанкціонованими місцями торгівлі у місті ведеться боротьба робочою групою виконавчих органів Вознесенської міської ради. Так, в черговий раз, 15 вересня 2016 року дана робоча група із залученням представників Вознесенського відділу поліції ГУ Національної поліції України в Миколаївській області та  Вознесенського МРВ ГУ ДСНС України здійснила рейд з припинення стихійної торгівлі по вул. Чубчика (біля КП «Вознесенський ринок» та на території паркувального майданчика). На превеликий жаль, даний рейд показав, що стихійна торгівля з часом тільки збільшується.  

            Повністю викорінити це явище виявляється не так вже й просто. Одні мешканці міста не звертають на нього уваги, інші – віддають перевагу покупці молочних продуктів, фруктів та овочів просто біля дороги, де безперестанку їздять автомобілі, а поміж сумками бігають собаки. Хтось навпаки скаржиться на те, що стихійні торгові точки заважають пересуватися пішоходам. Дехто нарікає на те, що ці точки спотворюють зовнішній вигляд міських вулиць. Самі ж вуличні продавці не бачать в цьому жодної проблеми. Навпаки, переконують, що продукти якими вони торгують, якісніші, ніж на ринку.  І, на жаль, не лише вони такої думки. Їх захищають навіть окремі покупці. Мовляв, нічого поганого в цьому немає.  Адже зручніше купувати на вулиці, коли біжиш з роботи додому, при цьому не витрачаєш час на похід на ринок. У свою ж  чергу, мешканці міста, розкуповуючи товар «із землі», провокують поширення стихійної торгівлі на вулицях міста.

Шановні вознесенці, інформуємо Вас, що стихійна торгівля – це торгівля фізичними особами без будь-яких відповідних документів, що гарантують безпечність та якість харчового продукту. Придбання товарів у місцях «стихійної торгівлі», в умовах, які не відповідають санітарним вимогам, можуть обернутися лихом для Вас, ваших рідних і друзів.

        В основному на «стихійних ринках» реалізується продукція, яка не проходить лабораторного контролю. Крім того, у жодному випадку не дотримуються умови зберігання, транспортування і реалізації м’ясо-молочної та іншої продукції. Також відсутня інформація для споживача щодо кінцевого терміну придатності харчового продукту, який потребує спеціальних умов. Така продукція несе велику загрозу здоров’ю і життю людей!

      Серед продуктів, які реалізуються з землі, найбільш небезпечними є молоко та молочні продукти. Вживання молочної продукції невідомого походження (відсутні дані про стан здоров’я корови та результати лабораторних досліджень продуктів), придбаної у громадянина, який не пройшов медогляд та не має допуску до роботи з харчовими продуктами — прямий шлях до інфекційних захворювань. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду.

         Також не можна купувати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження (іноді пляшки збирають на сміттєзвалищах, і не завжди ретельно миють). Лише думка про те, що з цієї пляшки пили мінеральну воду або солодкий напій без використання посуду викликає відразу.

        Торгівля з рук у невстановлених місцях  ̶  це правопорушення, за яке передбачена відповідальність за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушення у вигляді накладання штрафу. Тому рейди з виявлення та припинення стихійної торгівлі триватимуть і надалі, допоки продавці не будуть свідомі того, що порушують Закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців. 

Але жодні адміністративні заходи з рейдовими перевірками не зможуть повністю знищити стихійну торгівлю. Для її ліквідації, в першу чергу, повинні налаштовуватись мешканці нашого міста.

        Тому, звертаємося до всіх вознесенців із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів! Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах. Адже якщо ніхто не купуватиме товари на стихійних ринках – то, відповідно, останні зникнуть.

                          Відділ економіки апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради

 

Дата: 17.09.2016 / Переглядів: 1289 / Комментарії - 2 шт.

  1. Сергій Колєсников

    Будь ласка, адміністратор, поясніть як відправити написаний на сайті запит на інформацію?


Iм'я -