Чим нині живе Вознесенськ?

Шановна вознесенська громадо! Нам з вами пощастило жити в прекрасному сучасному місті, життя в якому протікає в бурхливому руслі змін, в місті, яке намагається йти в ногу з часом, трансформуватись в перспективне та комфортне для громади середовище. Нині Вознесенськ є прикладом для інших міст як в Миколаївській області, так і в Україні. Його рейтинг з кожним роком зростає, завдяки участі в різноманітних проектах, якісним змінам у сфері надання адміністративних послуг, забезпеченню бюджетної прозорості тощо.

Наразі ми плануємо взяти участь в міжнародній програмі  «Об’єднані  Розумні Міста» (Smart city) для підвищення навичок і потенціалу в сфері застосування інноваційних рішень в муніципальному  управлінні та покращення якості життя у місті в цілому. Вознесенськ планує створити сучасну модель міської трансформації, в якій інформаційні технології дозволять вирішити найскладніші проблеми, якісно змінити систему управління і створити умови для розвитку громади. Даний профіль має врахувати інтереси містян, підприємців, неприбуткових організацій, визначити нову роль та функції міської влади, що, в свою чергу, сприятиме перетворенню українського малого містечка на технологічно розвинене, соціально відповідальне та комфортне для життя південне місто України. Миприєднались до ініціативи «model cities» (типові (менторські) міста) в якості демонстраційного майданчику для обміну базовим досвідом та надання консультативної підтримки для міст-партнерів проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», зокрема на царині інновацій в сфері муніципального управління. В рамках даного проекту плануємо отримати додаткові кошти, які скеруємо на покращення системи відеоспостереження в місті та системи надання медичних послуг.

Маю надію, що ви, шановні вознесенці, помітили ті якісні зміни, які щороку з’являютьсяна території міста. Насамперед – це нові об’єкти для відпочинку дітей та молоді (дитячі ігрові, спортивні майданчики, різноманітні зони відпочинку). Цього року такі нові об’єкти з’явились на вулиці Покровській, Мічуріна, на подвір’ї ЗОШ №4, в парку Незалежності. Вони зберігаються в належному стані, за що я безмежно вдячний нашим мешканцям та окремим  ініціативним громадянам. Не став винятком і 2016 рік. З великою радістю запрошую вознесенців 9 липня на відкриття скейт-майданчику в парку Незалежності на Північному масиві. Буде цікаво різним поколінням вознесенців, тому щопід час заходу заплановано багато нестандартних, оригінальних подій. Усім, хто завітає на відкриття, гарантоване цікаве й змістовне вечірнє дозвілля.

Однак чим сьогодніживе місто? Які основні завдання нині у міської влади і в мене як міського голови перед громадою і що заплановано розпочати чи повністю втілити в життя до кінця цього року? Хочу поділитися з вами усіма планами.

 Найбільшою проблемою для нашої громади нині є питання високих тарифів на водовідведення. Наразі ведеться активна робота щодо пошуку шляхів зниження їх вартості. Зокрема, розпочато передпроектні роботи з пошуку нового місця розташування очисних споруд, з метою значного зменшення енергозатрат для транспортування стоків центральним каналізаційним колектором. Разом з цим, здійснюється енергоаудит діючих каналізаційних насосних станцій. Влада зобов’язана вирішити це проблемне питання найближчими роками, інакше наші тарифи на водовідведення завжди залишатимуться одними з найвищих в Україні.

Найближчим часом міська влада планує також очистити наше прекрасне місто від одного з небагатьох сміттєзвалищ, що утворилось на місці сміттєзбирального майданчику  по вул. Молодогвардійській. Визнаю, що експеримент зі сміттєвими майданчиками за межами багатоквартирних будинків, виявився невдалим. Вони перетворилися на звалища побутових відходів, які звозяться автомобілями з усього мікрорайону.  Тому, спільно з директором ТОВ «Памір-буд» Євгенієм Величком, який добровільно вносить десятки тисяч гривень на добру справу – облаштування зони відпочинку, ми ліквідуємо вищезгадане сміттєзвалище. Наразі потрібно узгодити лише питання техніки безпеки з енергопостачальної компанією, оскільки на тій ділянці є лінії електропередач.

 Стосовно сміттєвого майданчику по вул. Центральна садиба, то він оснащений і відгороджений. Але, який вигляд він матиме в подальшому – залежить від самих мешканців. Міська влада забезпечує регулярне вивезення сміття із Зеленого Гаю, а мешканці мають стежити за тим, щоб ніхто не звозив сміття на їхню територію. Давайте нести спільну відповідальність за територію, на якій живемо та спільними зусиллями наводити там лад.

Наступним актуальним завданням міської влади є реконструкція частини будівель ЗОШ №3 під дитячий дошкільний заклад. В цьому році мікрорайон Болгарка отримав довгоочікуване фінансування для цієї мети. Відтак, в сучасному ДНЗ діти зможуть якісно підготуватись до школи, а в батьків зникне потреба в пошуку дитсадка в інших мікрорайонах міста. Загалом за останні два роки ЗОШ №3 зазнала якісних перетворень, завдяки активній батьківській спільноті, дирекції та педколективу школи. Тому і влада не залишиться осторонь, а всіляко сприятиме у вирішенні їхніх проблем.

Цікава і важлива пропозиція для міста надійшла від ТОВ СП «НІБУЛОН» про будівництво та освітлення велосипедної доріжки, починаючи з кінця вулиці Одеської до річки Південний Буг, та про капітальний ремонт частини вул. Одеської. У зв’язку з цим, прошу вознесенців з розумінням поставитись до тимчасових незручностей, пов’язаних з ремонтом дороги, якому передуватиме ще й ремонт частини колектору, який знаходиться під дорожнім покриттям на перехресті вулиць Одеської та Київської. На цій ділянці дороги знову будуть проводитись земляні роботи, оскільки ми маємо забезпечити збереження майбутнього єдиного асфальтного покриття частини цієї вулиці на десятки років.

Вело-доріжка, яку збудує «НІБУЛОН» повинна мати логічне продовження і завершення. Тож першочергово постане завдання безпеки велосипедного руху з мікрорайону Натягайлівки до центру міста та з’єднання  цього вело-маршруту з кінцем вулиці Одеської. Більшість робіт вищезгаданого проекту планується завершити до кінця року. Його складність полягає ще й у внесенні змін в автомобільно-дорожній рух міста, зокрема вулиць Мар’їнської та Пушкінської. Тож закликаю всіх небайдужих до велосипедного руху та розвитку міста в цілому, до співучасті в проекті з облаштування велосипедного маршруту. Свої пропозиції можна залишати за телефоном: (066)763-65-94 (Путій Юрій Валерійович, директор МЦФЗН «Спорт для всіх»).

Також на 2016 рік заплановане асфальтування тротуару біля ЗОШ№2 (вул. Центральна), провулку Онуфрієнка, вулиці Козацької та двору Центральної районної лікарні. Щодо останнього, то нині там існує ганебна ситуація, коли пацієнтів на діагностику транспортують по суцільному бездоріжжю. В найближчих наших планах і заміна даху на будівлі дитячого відділення та ремонтні роботи у новому акушерсько-гінекологічному відділенні.

 Так що планів і роботи на близьку й далеку перспективу в нас багато. Об’єднуймо зусилля та працюймо на благо нашого чудового міста! Тільки за умови плідної співпраці влади та громади, підтримки розумних ініціатив, ми зможемо досягти високих результатів, створивши комфортні сучасні умови для проживання в Вознесенську та хорошу перспективу для процвітання нашої громади.

Віталій Луков, міський голова

Дата: 07.07.2016 / Переглядів: 837 / Комментарії - 3 шт.

  1. Сергій Колєсников

    "Зокрема, розпочато передпроектні роботи з пошуку нового місця розташування очисних споруд, з метою значного зменшення енергозатрат для транспортування стоків центральним каналізаційним колектором". Підземне озеро питної води розташоване від Олександрівки до Мертвоводу. Колись міська влада зробила велику помилку - над озером розмістили промзону ( шкірзавод, с/г хімія, м'ясокомбінат, автопідприємства ...). Але у проектантів хватило розуму очистні споруди винести в те місце, яке ізольоване від підземних вод глиною та де є можливість зробити пруди-відстойники та скидати воду у річку далеко від міста. Не осчистні споруди треба переносити у місто, а промзону треба знімати з підземного озера. Над озером треба зробити охоронну зону, вільну від потенційних забруднювачів. Та не дозволяти ЮУ


  2. Сергій Колєсников

    Не дозволяти ЮУ АЕС забирати весь сток річки П.Буг та скидати в неї свої забруднювачі. А майданчики та т.і - - це детячі іграшки, а не робота для мера.


  3. Сергій Колєсников

    Дякую за те, що коментарі з'явилися. Хай усі бачуть, що думають громадяни міста про події у нашому місті. На благо нашого міста. До речі, побачив помилку, але виправити її не можу - дитячі, а не детячі.


Iм'я -