Категорія -> Міський голова -> Інтерв'ю, звернення та привітання міського голови
ЗАПИТАЙТЕ У МІСЬКОГО ГОЛОВИ
- Віталію Дмитровичу, минулого тижня Україну облетіла звістка про остаточне перейменуванняоб’єктів топоніміки, назви яких пов’язані з комуністичним минулим. Як це позначилось на Вознесенську?
- Дійсно, відповідно до розпорядження голови Миколаївської облдержадміністрації Вадима Мерікова №197-р вiд 21 травня 2016 року «Про перейменування об’єктів топоніміки та демонтаж пам’ятників та пам’ятних знаків», у м. Вознесенську перейменовано ще 6 вулиць, 4 провулки та парк Островського. Все відбулося в рамках чинного законодавства, відповідно до Закону України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки»від 09.04.2015 №317-VIII. Нові назви вже занесено до Державного реєстру. У ЗМІ буде оприлюднено перелік цих вулиць та провулків, а також загальний зведений перелік вулиць, як тих, що перейменувало місто у січні, квітні та область – у травні 2016 року, так і решти існуючих назв міських вулиць. Щодо останніх, топід час загального моніторингу, у їхніх назвах було виявлено ряд граматичних помилок, що є неприпустимим. Тож до кінця року ми плануємо усі назви міських вулиць привести до граматичної та законодавчої відповідності.
Хочу нагадати вознесенцям, що починаючи з осені 2015 року, у місті було проведено десятки зустрічей з мешканцями вулиць, громадські слухання та обговорення, під час яких я особисто пояснював, що вулиці, назви яких підпадають під Закон про Декомунізацію, будуть перейменовані, якщо не добровільно громадою, то згодом облдержадміністрацією чи Кабміном. У мешканців був час самостійно обрати назву для своєї вулиці. Під час таких зустрічей нерідко доводилось наражатися на невдоволення та негатив. Не всі мешканці дослухалисьдо рекомендацій міської влади та Інституту національної пам’яті і залишили назви вулиць без змін. Нині за них це зробила держава. Завдяки ж громадським обговоренням, у січні та квітні загалом вдалосяперейменувати 45 вулиць та 13 провулків. А ще 1 провулок, окрім назви, змінив і своє призначення (колишній провулок Радянський став вулицею Ксеніївською).
Зрозуміло, що багатьох мешканців міста не задовольнять нові назвами вулиць, які набрали чинності з 21 травня. У громадян є право ініціювати звернення до міської ради, в якому буде запропоновано варіанти нових назв. Але потім потрібно буде витримати ще всю, майже піврічну, процедуру перейменування вулиці. Повірте, це не забаганка міського голови. Іншого законного шляху щось самостійно змінити вже немає. Під час вибору нової назви, радив би мешканцям досліджувати життєвий шлях людини або подію, на честь якої планується перейменувати вулицю. Потрібно, щоб назва не суперечила Закону про Декомунізацію й було б непогано, щоб історичні постаті чи події мали відношення до нашого міста.
- З початку весни і до сьогодні у місті триває ямковий ремонт. Така його довготривалість призводить до численнихнарікань з боку водіїв…
- На жаль, завершенню ремонту дорожнього покриття у місті цьогоріч, як бачите, не сприяють і погодні умови. Дощі та зливи цієї весни вказали і на наші слабкі місця – мікрорайон Натягайлівку, зокрема вулиці Нову, Барвінкову, та територію ЗОШ №4. Там стихія призвела до підтоплення дворів, що загрожує руйнацією будинків. Наразі вживаються всі необхідні заходи для того, щоб ці ділянки вивести із зони ризику. Хоча, це не просто через складні природні особливості мікрорайону.
Мене також часто запитують про ремонт дорожнього покриття двох автомобільних шляхів, що пролягають через вулиці Київську-Болгарську таОдеську-Тимірязєва. Не одноразово повторював, що це дороги державного значення й ремонтуватися мають за кошти з державного бюджету. Однак під час моєї зустрічі 28 травня з керівником ТОВ СП «Нібулон» Олексієм Опанасовичем Вадатурським, з’явилась надія, що вулиця Одеська буде приведена у належний стан зусиллями цього підприємства, ще до відкриття зернового терміналу на річці Південний Буг. Передбачаючи потужні ремонтні роботи, пов’язані з будівництвом терміналу, Вознесенськ ще торік здійснив капітальний ремонт колодязів каналізаційного колектору по вулиці Одеській. В майбутньому очікуємо і на ремонт самої дороги.
- А як вирішується наболіла проблема з проїздом технологічного транспорту через наше місто?
- Нарешті, завдяки активній громадській позицій мешканців Натягайлівки, вдалося узгодити схему проїзду технологічного транспорту до залізничної станції в об’їзд цього житлового масиву. Найближчим часом розпочнуться роботи з укріплення дорожнього покриття об’їзного шляху. Однак говорити про те, що ця складна проблема повністю вирішена – зарано. Якщо до кінця літа нам вдасться забрати технологічний транспорт з вулиць Натягайлівки – це вже буде нашою великою перемогою. Тож бажаю мешканцям цього мікрорайону витримки та терпіння, адже це питання не одного дня. Дану проблему роками не можна було зрушити з місця. І міська влада, і перевізники, і власники кар’єрів чудово розуміють, що залишати все так, як є, неможна. Бо восени люди заблокують рух будь-якого вантажного транспорту їхніми вулицями, адже їхньому терпінню та очікуванню змін настане край.
- Якими думками, ідеями Ви хотіли б поділитися з вознесенцями саме зараз?
- Я хотів би зробити два звернення-заклики до громади. Перший: осінь не за горами, зниження тарифів на комунальні послуги, скажемо відверто, не буде. Тому закликаю усіх не гаяти часу і відповідально готуватись до опалювального періоду вже сьогодні. Система субсидій і «теплих» кредитів дійсно діє, перевірив на собі! Торік я брав кредит в «Ощадбанку» на утеплення стелі в розмірі 6 900 гривень, з яких повернув лише 4 600. Наскільки мені відомо, в окремих випадках, держава компенсує власникам субсидій навіть до 75% вартості кредиту, але за уточненням інформації, раджу звертатись все-таки до «Ощадбанку».
Наступний мій заклик стосується дитячого здоров’я. Зважаючи на невтішні результати медичного огляду школярів, зокрема – різке зростання стоматологічних захворювань та на занедбаність даних проблем, міська влада виділила 60 000 гривень з міського бюджету на забезпечення безкоштовного обстеження та лікуваннядітей (окрім протезування та виправлення нерівностей зубів за допомогою брекет-систем) у дитячому стоматологічному кабінеті. Цих коштів має вистачити для обстеження всіх дітей міста Вознесенська та надання їм вищезгаданої медичної допомоги. Безкоштовні медичні послуги у дитячому стоматологічному кабінеті, який, до речі, був відремонтований та оснащений сучасним обладнанням за кошти міської громади, єперевагою саме для міських дітей і починають діяти вже з 1 червня. Аби не створювати черг, готуються графіки для шкіл міста. Тож класні керівники повідомлятимуть батьків, в які дні їхній навчальний заклад буде проходити медогляд у стоматолога.
- Це дійсно гарна новина для пересічних мешканців міста. Дякую за розмову.
Дата: 01.06.2016 / Переглядів: 947 / Комментарії - 1 шт.
Отой несчасний провулок позаду V центру коли Ви уже забетонуєте. Поїдьде поглянте що він наробив. Всі каміння на Пушкінськой