Категорія -> АКТУАЛЬНО -> АКТУАЛЬНО

Корисні поради громадянам, які зібралися на роботу за кордон

Одним із напрямів співпраці України і країн - учасниць ЄС є співпраця в напрямку управління міграційними потоками, зокрема співпраця з питань протидії торгівлі людьми, про що свідчить частина 3 Угоди про Асоціацію України і ЄС та його держав - членів. Складна економічна ситуація в Україні, високий рівень безробіття, недосконалість законодавства та правова необізнаність громадян є основними умовами, що сприяють цьому явищу. Прагнучи кращої долі, люди їдуть за кордон шукати добру роботу. Спритні ділки щороку використовують сотні таких шукачів.

Як свідчить статистика станом на 1 березня 2016 року в Україні отримали статус особи, постраждалої від торгівлі людьми, 186 громадян. Миколаївська область займає 7 місце по кількості встановлених статусів по Україні разом із Чернівецькою та Івано-Франківською областями, на теперішній час встановлено таких по 10 статусів. Найбільша кількість виявлених осіб, які постраждали від торгівлі людьми, у Вінницькій області (21 особа), на другому місці Закарпатська та Чернігівська області (по 17 осіб), на третьому місці Житомирська область(15 осіб).

З метою попередження ситуації, коли людина може потрапити в тенети торгівців людьми, надаємо корисні поради.

* Не слід довіряти рекламі фірми, яка не вказує повної назви, адреси, номеру ліцензії та органу ліцензування, що її видав. Торгівці людьми можуть ввести вас в оману, використовуючи різноманітні фірми-посередники з працевлаштування за кордоном; туристичні, шлюбні та модельні агенції, служби знайомства; оголошення; незнайомих людей, а часом навіть сусідів, знайомих.

* Не слід вести переговори про навчання, працевлаштування чи шлюб наодинці з агентом, запросіть взяти участь у переговорах довірену особу.

* Перевірте, чи має фірма ліцензію на надання відповідних послуг (навчання, працевлаштування за кордоном). Таку інформацію ви можете отримати в Державному центрі зайнятості Міністерства соціальної політики України.

* Зв’яжіться з Посольством країни, куди ви плануєте подорож та дізнайтеся про правила щодопрацевлаштування або навчання іноземців. *Особисто оформлюйте пакет документів та самі сплачуйте за послуги. Цене дасть можливості торгівцям людьми втягнути вас у боргову залежність, або вчинити злочин стосовно інших осіб за вашими документами. Не користуйтеся послугами незнайомих осіб, які пропонують вам допомогу в оформленні виїзних документів, продовженні терміну перебування на території іноземної держави. Термін перебування у іноземній країні зазначено у візі. Туристична чи гостьова віза не дають право на легальне працевлаштування. *Обов’язково укладайте відповідний контракт, складений зрозумілою для вас мовою у двох примірниках, один з яких залишається у вас. *За жодних обставин нікому не довіряйте документів, що засвідчують вашу особу. *Обов’язково залиште рідним ксерокопію паспорта громадянина України та закордонного, візи, контракту про навчання чи працевлаштування, свідоцтва про народження, проїзних документів та нещодавно зроблені фотографії, а також номер телефону і адресу, де ви збираєтеся зупинитися. Візьміть за правило постійно телефонувати рідним у домовлений день та час. Заздалегідь домовтеся з рідними про «кодове слово» у розмові, на випадок, якщо Ви не зможете вільно розмовляти по телефону,перебуваючи під чиїмось наглядом.    *Зробіть та тримайте при собі копії національного та закордонного паспортів. Це значно спростить процедуру відновлення документів для повернення в Україну.    *Не приймайте подарунки та не позичайте гроші, адже це поставить вас у залежне становище.    Якщо ви опинилися у скрутному становищі за межами України, звертайтеся по допомогу до: Посольства або Консульства України у країні вашого перебування, де вам допоможуть отримати документи, що засвідчують вашу особу, і повернутися на Батьківщину; Національного товариства Червоного Хреста або Червоного Півмісяця, де вам можуть надати можливість відновити зв’язок з рідними та повідомити їм про своє скрутне становище; міжнародних, громадських, благодійних організацій, де ви також зможете отриматидопомогу та підтримку. Будьте уважними та обережними. Постраждалими від торгівлі людьми можете бути ви чи хтось,кого ви добре знаєте. У Миколаївській області працює «гаряча лінія» (0512) 37 07 77 для осіб, які постраждали від торгівлі людьми.

Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради

Дата: 26.05.2016 / Переглядів: 772 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -