Підприємці, які використовують працю родичів, повинні укладати з ними трудові договори

Вознесенська ОДПІ вкотре звертає увагу:  працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням. Окрім того, працівники реалізують право на працю шляхом укладення трудового договору про роботу на підприємстві, в установі, організації або з фізичною особою.

Норм, які б містило підстави для не укладення трудових договорів з найманими працівниками, чинне законодавство про працю не передбачає.

Фахівці податкової рекомендують представникам підприємництва офіційно працевлаштовувати усіх, хто залучений до роботи в підприємницькій структурі чи, зокрема, так би мовити «допомагає» родичеві здійснювати торгівлю на ринку. Право громадянина розпоряджатися своїми здібностями до продуктивної і творчої праці у випадку виконання ним певного кола обов’язків в приватного підприємця означає обов’язок працедавця укладати з ним трудові стосунки офіційно.

Йдеться насамперед про ІІ групу спрощеної системи оподаткування. Підприємці цієї групи можуть мати до 10 найманих працівників. Проте укладати стосунки зі своїми родинами, які задіяні у цій діяльності, окремі їх представники не поспішають. Це прикро, що найближчі родичі позбавляють в такий спосіб своїх рідних права на соціальний захист.

Довідково: відповідно до статей 4243 Господарського кодексу України  підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб'єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. 

                                                                               Вознесенська ОДПІ

Дата: 11.04.2016 / Переглядів: 1115 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -