Категорія -> Освіта -> Новини освіти

Зовнішнє незалежне оцінювання 2016

Вступна кампанія 2016року набирає оберти. Тож, шановні випускники та їх батьки , звертаємо вашу увагу, що в цьому році майбутніх абітурієнтів чекає ряд змін в правилах проведення тестів зовнішнього незалежного оцінювання:

- В тестах з математики, української мови та літератури збережено один рівень складності.

- Державна підсумкова атестація з української мови , математики та історії України відбудеться в формі ЗНО.

- Істотно зміниться форма проведення тесту ЗНО з історії України. Тест складатиметься з двох рівних частин. Результат виконання завдань першої частини, які охоплюватимуть період історії України ХХ ст. — початку ХХІ ст., буде зарахований як державна підсумкова атестація.

Друга частина завдань тесту охоплюватиме період історії України від найдавніших часів до кінця ХІХ ст. Результат виконання завдань першої та другої частини тесту буде використовуватися абітурієнтами під час вступної кампанії до ВНЗ.

У зв’язку з проведенням державної підсумкової атестації з математики у формі ЗНО, завдання цього тесту також умовно поділено на дві частини, бали за виконання яких будуть зараховані для ДПА та вступу до ВНЗ. Варто зазначити, що у 2016 році буде збільшено час на виконання тесту з математики зі 130 до 180 хвилин. При цьому кількість завдань тесту збільшено з 30 до 33.

У тесті з української мови збережено загальну кількість завдань. При його виконанні абітурієнтам буде запропоновано надати відповіді на 58 завдань. Разом з тим, на розв’язання усіх завдань тесту абітурієнтам буде надано більше часу. Тестування триватиме 180 хвилин замість 150.

Результат виконання частини завдань тесту ЗНО з української мови і літератури, що мають відношення до мовних завдань, будуть зараховані як державна підсумкова атестація з української мови. Результат виконання всіх завдань тесту буде використовуватися під час прийому до вищих навчальних закладів.

Тестова робота з хімії у 2016 році міститиме 50 завдань замість 54, при цьому час на виконання тесту не змінено. На виконання сертифікаційної роботи абітурієнтам буде відведено 150 хвилин.

Інші тести зовнішнього незалежного оцінювання змін не зазнали.

Наголошуємо, що кожен зареєстрований учасник ЗНО матиме право скласти тести не більш, ніж iз чотирьох навчальних предметів. До програми ЗНО-2016 включені тести з 12 навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також тести з іноземних мов: англійської, іспанської, німецької, російської та французької. При цьому зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури є обов’язковим для всіх абітурієнтів, які бажають вступити до вишів.

Для вступу у виші у 2016-ому дійсними будуть сертифікати ЗНО лише 2016 року.

Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання 2016року розпочнеться 1 лютого та триватиме до 4 березня. До 18 березня в учасників ЗНО буде можливість внесення змін до реєстраційних даних.

Слід підкреслити, що у травні 2016р відбудеться зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури ( 5 травня), математики (11 травня) та історії України ( 13 травня).

ЗНО з інших предметів відбудеться з 3 червня по 17 червня 2016 року.

Обробка бланків відповідей і визначення результатів зовнішнього незалежного оцінювання учасників тестування з української мови та літератури, математики та історії України здійснюватиметься з 6 травня до 26 травня 2016 року. Оголошення результатів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури, математики та історії України відбудеться не пізніше 26 травня 2016 року.

Звертаємо увагу майбутніх абітурієнтів – випускників шкіл та учнів 10-х класів, що одним з етапів підготовки до ЗНЗ є пробне зовнішнє незалежне оцінювання. Головна мета проведення пробного тестування – відтворення умов та технології проведення ЗНО для психологічної підготовки майбутніх абітурієнтів до участі у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Оскільки метою пробного ЗНО є ознайомлення майбутніх абітурієнтів з процедурою проведення зовнішнього незалежного оцінювання, воно буде проведено з дотриманням процедур і технології проведення ЗНО в 2016 році.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться тільки для зареєстрованих на нього осіб. Реєстрація на пробне ЗНО 2016 року триватиме з 5 січня до 30 січня 2016 року в онлайн — режимі на сайті регіонального центру оцінювання якості освіти.

Пробне зовнішнє незалежне оцінювання проводиться на платній основі. Вартість пробного ЗНО визначається Українським центром оцінювання якості освіти. Графік проведення пробного тестування:

2 квітня 2016 року — українська мова і література;

9 квітня 2016 року – історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, російська мова, французька мова.

Учасник пробного ЗНО може скласти максимум два пробних тести (українська мова та література та один предмет на вибір).

Тож, шановні випускники, активізуйте підготовку до ЗНО-2016, щоб отримати гідні результати та здійснити свої мрії!

Чехратова Т.А., методист міського науково-методичного центру

Дата: 30.03.2016 / Переглядів: 1071 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -