Благоустрій та правопорядок як норма життя

З пробудженням природи оновлюєтьсяземля. Добрий господар знає, що з приходом весни починається робота біля дому, у саду, на городі. Містяни живуть однією великою родиною на спільній території, тож і турботи в них спільні: чистота і впорядкованість міста, стан доріг, правопорядок і безпека. Саме про ці буденні проблеми, які торкаються кожного, – у розмові з міським головою Віталієм Луковим.

- Віталію Дмитровичу, чи є нові підходи до весняного благоустрою міста?

- З першим справжнім весняним теплом приділяється більше уваги зовнішньому вигляду: чистоті міських вулиць, впорядкуванню прилеглих територій, озелененню.У вознесенців є гарні традиції, пов’язані з утриманням міста в доглянутому вигляді. Одна з них – ліквідація стихійних звалищ за ініціативи молодіжного активу. Наразі ж серйозну проблему становлять захаращені сміттям майданчики навколо контейнерів у приватному секторі. Саме тому ми відроджуємо в місті традицію подворового збору сміття. Цього року плануємо завершити переведення мікрорайону Натягайлівка на даний спосіб вивезення відходів, після чого поступово перейдемо до інших районів приватної забудови. Маємо вже позитивний досвід на вулицях Зої Космодем’янської, Лермонтва, Калиновій, Папаніна, Солов’їній. В найближчих планах – вулиці Михайлівська та Матросова. Переобладнаний автомобіль-сміттєвоз їздить двічі на тиждень і, щоб не вибитись з графіку, перехід на подворовий збір буде поступовим. Зауважу, що цей процес не проходить безболісно, є супротивники такої ідеї. Але хай замислиться кожен, чи хотів би він у себе під будинком мати сміттєвий бак, куди звідусіль зноситимуть непотріб? А ще раджу звернути увагу на те, наскільки чистішимистали вулиці, що перейшли на вищезгаданий спосіб вивезення сміття.

21-22 березня я зустрічався з мешканцями вулиць Михайлівської та Матросова щодо подальшого їх переходу на подворовий збір сміття. Діалог був складним, але в підсумку домовились впродовж місяцяпроекспериментувати, а потім повторно зустрітись і вислухати думку людей. Ми будемо враховувати всі недоліки в подальшій роботі. Для обговорення даних питань запрошую й інших мешканців на наші «вуличні» зустрічі, які будуть попередньо проанонсовані у ЗМІ.

- Містяни часто запитують про доцільність щорічного весняного кронування дерев.

- Дійсно, зараз у місті ведеться активна робота з кронування високорослих та знесення старих дерев, відповідно до заяв громадян. Це стосується тих насаджень, які становлять небезпеку для життя та здоров’я людини або ж заважають лініям електропередач. Самовільна вирізка чи кронування дерев поза приватною територією та без погодження з комісією по знесенню зелених насаджень Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва – заборонена. Отже, ніхто не зацікавлений у знищенні насаджень. Алехочу наголосити, що саме завдяки звільненню ліній електропередач від зайвого гілля нам вдається уникати тих численних поривів, які мали місце ще п’ять років тому. Суботній буревій спричинив лише один незначний порив, інше ж відключення світла (по вулиці Піщаній) було пов’язане зізбитою електроопорою, внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.

- Стан доріг також є питанням благоустрою. Що робиться у цьому напрямку?

- Утримання міських доріг – наш прямий обов’язок. Навесні багато міських вулиць потребують грейдерування. Минулого року грейдерувати дороги було вкрай складно через відсутність на підприємстві «Санітарна очистка міста» грейдериста і, як наслідок – найману зі сторони техніку. Приведу цифри для порівняння: година грейдерування від «СОМу» коштує міському бюджету 302 гривні, від приватника – 510. Тому торік акцент робився на вулицях з маршрутними перевезеннями. Впродовж року ми намагались знайти спеціаліста, який би замінив нашого грейдериста. Це було не просто, вимоги до фахівця високі, оскільки при вирівнюванні ґрунту можна пошкодити інженерні конструкції, завдати збитків мешканцям вулиць. Спільно з Центром зайнятості нам вдалося знайти людину, яка погодилась пройти навчання і наразі практикується на одному з дорожніх підприємств області. В квітні також очікуємо на повернення із зони АТО штатного грейдериста КП «СОМ» Петра Бушинського. Тим не менше, станом на сьогоднішній день уже прогрейдеровано вулиці Папаніна,Лермонтова, Тепличну, Піщану, Кооперативну.

- А як щодо ремонту доріг з твердим покриттям?

Поточний ремонт доріг з твердим покриттям проводиться двічі на рік: навесні та восени. Це дає можливість зберігати дороги в придатному стані. Зрозуміло, що у нас єпотреба в капітальному ремонті деяких доріг та в будівництві нових. Але на це потрібні величезні кошти, яких поки що в міському бюджеті немає, а механізми надходжень до спеціального фондучітко визначені. Розраховуємо на підтримку депутатів міської ради, які будуть ухвалювати рішення, що допоможуть поповнювати бюджет розвитку міста. Одним із прикладів можу привести надання в оренду земельної ділянки по вулиці Київській через аукціон.У 2013 році Вознесенськ одним із перших в Україні пройшов успішно цю прозору процедуру. Сьогодні херсонська фірма розпочала там будівництво великого торгового об’єкту. А цеозначаєдля міста нові робочі місця та податки до місцевого бюджету.

Стосовноавтошляхів державного значення, що проходять через Вознесенськ. Вулиці Київська та Болгарська, а також міст через річку Мертвовод належать державі і їх ремонт має здійснюватися за кошти з державного бюджету. Пригадую, як взимку мені дорікали автомобілісти тим, що дані дороги краще посипані, ніж міські, мовляв, мороз, а асфальт мокрий. Але надмірне соляне зволоження асфальтового покриття призводить до його повної руйнації, що нині ми спостерігаємо на даних вулицях. Тому в місті під час ожеледиці ми й надалі будемо застосовувати практику посипання доріг піщаною сумішшю з незначним вмістом солі.

- Велике загальноміське прибирання в рамках обласної акції до Всесвітнього дня Землі триває. Як оцінюєте його результати?

- Позитивно. Вознесенськ вкотре показує свою згуртованість і прагнення жити в чистому місті. До впорядкування територій навколо своїх установ та організацій в суботу 19 березня вийшло багато працівників. Маємо гарні приклади і серед мешканців багатоповерхових будинків. Добросовісно підійшли до прибирання прибудинкових територій практично всі ОСББ Північного мікрорайону, а також ОСББ «Благо», «Залізничник Вознесенський», «Магістральний», «Надія», «Наш будинок – 31Б», «Будинок будівельників Вознесенська», «Кароліна», ЖБК «Україна» та інші. Тож дякую всім, хто вже завершив впорядкування прибудинкових територій і тим, хто тільки долучається до загальноміського прибирання.

Хочу привернути увагу громадян до проблеми несанкціонованих смітників та звалищ і повідомити, що з 1-го січня 2016 року у місті працює інспекція з питань благоустрою при Управлінні житлово-комунального господарства та капітального будівництва, яка здійснює контроль за дотриманням чистоти у місті та штрафує порушників. Розмір штрафів солідний, тому краще не ризикувати.

- Національна поліція нині проходить переатестацію. Хотілося б почути, що робиться з боку влади для забезпечення громадського порядку?

- Забезпечення громадського порядку належить до компетенції поліції, але це питання не може не хвилювати місцеву владу, громадян. Будь-які надбання громади, починаючи від ліхтаря та лави у міському парку до більш вагомих речей, потребують нашого спільного захисту. Бо це наші зусилля, праця, кошти. Тому ми постійно працюємо над підвищенням рівня безпеки в місті, особливо у нічний час. В рамках міського проекту «Безпечне місто» було встановлено 15 відеокамер цілодобового спостереження. Зараз ми встановлюємо ще 15 за кошти з місцевого бюджету і зупинятися на цьому не будемо. Це не популістська акція, а контроль за дотриманням правопорядку у місті. Запрошую усіх бажаючих зайти на офіційний сайт міста (http://www.voz.gov.ua/) і пересвідчитись, що камери працюють, відеоспостереження ведеться. Відеозаписи архівуються та зберігаються певний час і, до речі, мешканці міста вже зверталися до нас з проханням надати їм той чи інший відеозапис для захисту своїх прав. Загалом, хочу сказати: якістьжиття у нашій великій родині залежить від того, як ми його сприймаємо, наскільки кожний з нас усвідомлює необхідність участі у громадському житті, допомоги місту своїми реальними вчинками, стимулювання влади до активних і рішучих дій. Не даремно кажуть, що допомагати хочеться тим, хто вже щось зробив сам.

- Дякую за розмову.

Дата: 23.03.2016 / Переглядів: 1000 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -