Категорія -> Про місто -> Новини міста
Герб міста обираємо всією громадою!
Ініціативна група мешканців міста звернулася до постійної депутатської комісії Вознесенської міської ради з питань освіти, культури, молоді, спорту та розвитку туризму з пропозицією переглянути символіку міста Вознесенська, а саме - Герб міста, так як у верхній половині щита розміщений коронований двоголовий орел, який є також і елементом державного Герба Російської Федерації.
Ініціативна група запропонувала комісії проект нового Герба міста. Постійна комісія детально ознайомилася з ним та прийняла рішення направити нинішній Герб та проект нового Герба на геральдичну експертизу до Українського Геральдичного Товариства. Це товариство визначило як позитивні, так і негативні фактори символів.
Експертиза нинішнього герба міста Вознесенська затвердженого 18 грудня 1992 року
На гербовому щиті містяться три символи: у верхній частині коронований двоголовий орел із скіпетром (жезлом) і державою (земною кулею) у лапах, у нижній частині праворуч сокіл над хвилястою основою (символ первісної назви й розташування міста) та ліворуч зображення військових й селянських знарядь (символ військових поселень).
Вказані символи повторюються на давньому гербі Вознесенська затвердженому 6 квітня 1845 року, де коронований двоголовий орел поданий як Державний герб, який символізував належність Вознесенська до Російської Імперії.
Зображення двоголового герба на сучасному гербі Вознесенська порушує статтю 1 Конституції України, якою проголошується суверенність і незалежність України, а саме: наявність на гербі міста символа неіснуючої держави (Російської імперії) та наявність такого ж символа, який повторюється на сучасному Державному гербі Російської Федерації, де зображений двоголовий орел із скіпетром та земною кулею у лапах.
Методичними рекомендаціями з питань геральдики і прапорництва Українського геральдичного товариства (УГТ) (п.9) не допускається використання у гербах символів та атрибутів сучасних іноземних держав і таких, що вже не існують (імператорські корони, орденські стрічки та ін.)
На щиті герба вказана назва міста “Вознесенськ”, що є порушенням геральдичних правил (п.8 Методичних рекомендацій УГТ).
Герб Вознесенська затверджений до Указу Президента України №694/2000 від 18.05.2000 р. “Про впорядкування геральдичної справи”, де п. 5 рекомендується органам, що мають власну символіку, звернутися до Комісії державних нагород та геральдики з метою проведення геральдичної експертизи цієї символіки і розглянути висновки за результатами такої експертизи.
Експертиза проекту нового герба Вознесенська (з альтанкою)
1. Позитивні фактори:
- Герб прикрашений картушем і короною;
- збережені символи з першого герба міста 1845 (сокіл над хвилею і військово - сільські атрибути);
- виключений двоголовий Імператорський орел.
2. Негативні фактори:
- у верхній частині герба розміщена міська альтанка. Зазначена фігура, як архітектурний конструктив, має об'ємно зображення і в геральдиці її застосування небажане. Альтанка типова конструкція, круглої форми в плані, з колонами побудована в багатьох населених пунктах України: Миколаєві (на бульварі), Тернополі (на "острові закоханих"), Львові (парк ім.Франка), Білій Церкві (дендропарк "Олександрія"), Сокиринцях (садиба Галаганів), Мезині (біля дачі Кучми), Бердянську, Сумах, Каховці, Моршині, Коростені та ін. Альтанка, як геральдична фігура, не надає гербу Вознесенська індивідуальності і привабливості; - наявність на щиті герба назви міста "Вознесенськ ". Правилами геральдики розміщення назв населених пунктів на гербі забороняється; - поле з летучим соколом світло-синього кольору, внизу хвиля темно синього кольору з жовтою облямівкою. Необхідно залишити синій колір з соколом і внизу показати срібне хвилясте підставу; - корону над щитом необхідно показати срібним кольором, муровану з трьома зубцями; - уланську шапку в червоному полі над списом і косою чорного кольору необхідно показати її в металі (жовтим кольором).
Крім того, член Ради Українського Геральдичного Товариства Ігор Янушкевич розробив для міста Вознесенська 6 проектів Герба, які відповідають вимогам геральдики та враховують специфіку історії нашого міста.
Варіант №1. Щит розтятий на два поля. У синьому полі золотий сокіл, який ширяє над срібною хвилястою основою. У червоному полі військово-селянські атрибути: навхрест покладені козацька піка та коса, над якими уланська шапка. Внизу селянський серп. Наді символи зображені на гербі Вознесенська 1845 року.
Варіант №2. Щит перетятий срібною хвилястою балкою, над якою золотий сокіл з розпростертими крилами, який обперся лапами на землю. Внизу під балкою військово-селянські атрибути: козацька піка вістрям вправо, на яку накладений селянський серп. Варіант є прототипом герба Вознесенська 1865 року.
Варіанти №3. Червоний щит розтятий синім вістрям вниз. У синьому полі срібний сокіл, який ширяє в небі. Обабіч вістря у червоних полях військово-селянські атрибути: праворуч (геральдично) коса і серп, ліворуч козацька піка та уланська шапка.
Варіант №4. У червоному полі срібний сокіл з розпротертими крилами із золотим дзьобом та лапами, який обперся на навхрест покладені козацькі піки срібними вістрями вгору. Внизу синя основа.
Варіант №5. У синьому полі військово-селянські атрибути: навхрест покладені дві козацькі піки, коса і ціп для обмолоту зерна, зверху яких накладений козацький пернач. Вгорі срібний сокіл, який ширяє в небі. Сокіл нагадує про походження першого поселення Соколи, списи, коса, молотарка для пшеничних снопів символізує заняття жителів поселення - військова служба з охорони кордонів і ведення сільгоспробіт. Пернач нагадує розміщення у Вознесенську Головної Канцелярії Бузького козацького війська (1790-ті роки).
Варіант №6. На кордоні полів розміщено стилізований срібний сокіл з розкритим крилом і золотим дзьобом. Над соколом золотий православний хрест у сяйві, внизу схрещені дві козацькі піки з срібними вістрями і селянський серп з срібним лезом. Сокіл нагадує про походження поселення і його першого найменування Соколи. Православний хрест символізує розташування у Вознесенську в 1790-х роках Головної Канцелярії Бузького козацького війська. Козацькі списи і селянський серп підкреслює характер діяльності населення: несення військової служби по захисту південних кордонів і ведення сільськогосподарських робіт.
Шановні вознесенці, ЗВЕРТАЄМО УВАГУ! 31 травня при святкуванні Дня міста в парку ім. М.Островського ви зможете проголосувати за той проект Герба міста, який вам до душі і який за більшістю голосів стане офіційним символом Територіальної громади міста Вознесенська.
Дата: 20.05.2014 / Переглядів: 4016 / Комментарії - 3 шт.
символом "Територіальної громади міста Вознесенська" Эта которой не существует ? Для реєстрації територіальної громади як юридичні особи публічного права необхідно провести загальні збори жителів населеного пункту, кількість яких повинна перевищувати 50%. На них треба ухвалити рішення створення громади, затвердити її статут! Не припомню такого!