Категорія -> Освіта -> Новини освіти

Комфортні умови для дітей - турбота громади

І це не просто гарні слова, бо одним із головних своїх завдань громада нашого міста вважає створення комфортних умов для життя, навчання та виховання наймолодших її представників – дітей та молоді. Адже турбота про молоде покоління – запорука щасливого майбутнього.

Так склалося, що більшу частину свого часу діти проводять у дитячих садочках, школах та позашкільних навчальних закладах. Саме тому, розвитку освітніх закладів приділяється значна увага як з боку влади, так і з боку батьківської громадськості. Щороку спільними зусиллями міської влади та благодійних фондів навчальних закладів, батьків, небайдужих мешканців нашого міста збираються кошти на благоустрій та облаштування приміщень, оновлення матеріально-технічної бази, модернізацію навчально –методичної системи.

Це робота не одного дня, вона носить системний характер.
Так, лише в 2015 році на зазначені вище потреби було витрачено більше 2-х мільйонів гривень. За останній період придбано мультимедійне обладнання для кабінетів фізики ЗОШ № 5,6; комп’ютерний клас для ЗОШ №4; технологічне обладнання та комп’ютерну техніку для інших навчальних закладів на загальну суму більше 300 тис. грн., облаштовано теплу спальню для першокласників у ЗОШ № 6, нові актові зали в ЗОШ № 3 та ліцеї «Інсайт»; придбано стільці для нових актових залів та початкової ланки в ЗОШ № 5,10, ігрові майданчики для ЗОШ № 3,4; оновлено та замінено меблі та розвиваюче обладнання для групових кімнат дошкільних навчальних закладів.

З метою залучення додаткових коштів навчальні заклади міста беруть активну участь у проектно — інвестиційній діяльності. Протягом 2015 року з державного бюджету за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку було додатково залучено кошти в сумі 2 млн. 248 тис. 454 грн. На ці кошти були проведені роботи по ремонту покрівлі ЗОШ № 5, ведеться ремонт даху в ЗОШ № 8. З березня 2016 року 4 гуртки Вознесенського центру дитячої та юнацької творчості розпочнуть роботу в оновлених, відремонтованих приміщеннях на базі ЗОШ № 7. В близькій перспективі – відкриття на базі ЗОШ №3 навчально-виховного комплексу «Школа-сад» та Центру допризовної підготовки молоді, встановлення теплоакумулюючих конвекторів в КДНЗ №5,9,14,15. В планах також — термомодернізація будівлі КДНЗ №14 та інше. З кожним днем освітні заклади стають все більш привабливішими та сучаснішими, а отже, конкурентоспроможними на ринку освітніх послуг України.

Турбує громаду не лише матеріальна база закладів. В постійному полі зору — здоров’я підростаючого покоління. Після призупинення державного фінансування на харчування учнів початкових класів та дітей пільгових категорій, міська рада переклала ці зобов’язання на себе і успішно з ними справляється. З міського бюджету вже виділено 1 мільйон 647 тис.350 грн. і більше 2-х тисяч школярів щоденно отримують повноцінне гаряче харчування. Стабільно працює Вознесенська дитячо-юнацька спортивна школа, на базі якої займаються 510 дітей в 33 спортивних секціях. В дворах багатоповерхових будинків відкриваються нові спортивні та ігрові майданчики, в парку Островського активізувався дитячий рух на новому ігровому майданчику. В нашому місті працює 13 громадських спортивних організацій для дітей. Значним досягненням міста за останні роки стало забезпечення роботи плавального басейну, який систематично відвідують не тільки мешканці міста, а й всього Вознесенського району. Вже третій рік поспіль для учнів загальноосвітніх навчальних закладів Вознесенська в басейні безкоштовно проводяться уроки плавання. Аби школярі мали змогу змістовно організовувати своє дозвілля на мікрорайоні Північному виконано 1-у чергу будівництва скейт– парку, а в центрі міста облаштовано майданчик для великого тенісу.

Творчо обдаровані учні можуть реалізувати свої здібності в 62-х гуртках і студіях Центру дитячої та юнацької творчості, який фінансується міською радою. Окрім освітянських, в місті працюють багато танцювальних колективів на платній основі. Широко відчинені двері міських бібліотек для дітей та учнівської молоді. У Вознесенську постійно організовуються різноманітні конкурси, змагання, турніри, а також свята, виставки та майстер-класи, на яких діти успішно демонструють свої досягнення. Низький уклін батькам, які розуміють потреби дітей у розвитку їх здібностей і підтримують їх. Слова вдячності міській раді за розуміння необхідності створювати умови для талановитих і здібних дітей.

Про комфорт маленьких вознесенців дбають не лише освітяни. До цього процесу залучилися медичні установи. Всім нам відомо, як спільними зусиллями мешканців міста було проведено капітальний ремонт дитячого інфекційного відділення ЦРЛ, сьогодні воно не поступається кращим клінікам України. Та на досягнутому громада міста не зупинилася – вже розпочав роботу сучасний дитячий стоматологічний кабінет, а зовсім скоро ввійде в дію так звана «Карта вознесенця», яка дозволить дітям отримувати якісні стоматологічні послуги безкоштовно. Другий рік поспіль підвезення дітей з найбільш віддаленого району міста Прямого проводиться за рахунок коштів місцевого бюджету, тобто, безкоштовно для батьків. А з 1 березня 2016 року планується пільговий проїзд для школярів.

Проте міська влада опікується не лише дітьми, які мешкають на території міста Вознесенська. На сьогоднішній день 169 дітей з району навчається та виховується в дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах міста. При цьому, всі діти пільгових категорій за рішенням виконавчого комітету Вознесенської міської ради звільняються від плати за харчування, адже не може бути поділу на місто і район , коли мова йде про дитину. Такий же принцип є основоположним і для позашкільних навчальних закладів міста. Діти, які мешкають в селах району, за бажанням відвідують секції Вознесенської дитячо-юнацької спортивної школи та гуртки Центру дитячої та юнацької творчості, де мають можливість розвивати свої здібності та обдарування. Заклади та установи міста гостинно приймають за потреби в своїх стінах учнів і педагогів району. Так, традиційно навчальні заклади відчиняють двері для молодої інтелектуальної еліти – учасників шкільних учнівських олімпіад та майбутніх спортсменів. І це правильно, бо в світлі реформування адміністративного устрою держави налагодження та розширення зв’язків між громадами є вкрай актуальним та необхідним. І, на наш погляд, перші кроки в цьому напрямку — за освітянами, адже дитина — це сенс життя та основна цінність, навколо якої мають об’єднуватися зусилля всіх.

Хочеться вірити в те, що все те, що зроблено – лише початок. І на цьому шляху громада зупинятися не має права, адже ми, дорослі, повинні пам’ятати, що діти потребують нашої любові, уваги, захисту, турботи та піклування. Лише за такої умови ми зможемо виростити покоління, яке бути відчувати себе щасливим в своїй державі та потрібним їй, покоління справжніх патріотів, яке буде прагнути в подальшому піклуватися про добробут та розквіт своєї Батьківщини.

Управління освіти

Дата: 02.03.2016 / Переглядів: 1088 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -