Дія Закону України “ Про альтернативну (невійськову) службу ”

Громадяни України мають право на альтернативну службу, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і якщо вони належать до діючих відповідно до законодавства релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.

На альтернативну службу направляються громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу і особисто заявили про неможливість її проходження як такої, що суперечить їхнім релігійним переконанням.

Альтернативну службу проходять на підприємства, в установах, організаціях, що потребують у державній, комунальній власності або переважна частка у статутному фонді яких є в державній або комунальній власності, діяльність яких у першу чергу пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров’я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронажній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України. Види діяльності, якими можуть займатися громадяни, які проходять альтернативну службу, визначаються Кабінетом Міністрів України ”.

Строк альтернативної служби становить 18 місяців, а для осіб, які мають повну вищу освіту, тобто закінчили вищі заклади освіти ІІІ та ІV рівня акредитації – 13,5 місяців.

 Громадянин не може відмовитися від місця проходження альтернативної служби, визначеного комісією та працювати на умовах неповного робочого тижня.

 Власник підприємства не має права в односторонньому порядку достроково розірвати трудовий договір з громадянином, який проходить альтернативну службу.

Громадяни, які пройшли альтернативну службу, не призиваються на військові (навчальні збори) .

 У разі призову на збори громадянина, який після проходження строкової військової служби набув релігійних переконань і належить до діючої релігійної організації , віровчення якої не допускає користування зброєю, він особисто не пізніше семи календарних днів від дня одержання виклику військового комісаріату про призов на збори подає до міської комісії у справах альтернативної служби.   

Підставою для відмови громадянину в направленні на альтернативну службу або звільнення від призову на військові збори є : несвоєчасне подання заяви про направлення на альтернативну службу; відсутність підтверджень щодо істинності релігійних переконань; неявка громадянина без поважних причин на засідання комісії. Дія Закону України «Про альтернативну (невійськову службу) не розповсюджується на громадян, які були призвані на військову службу у зв’язку з мобілізацією , тому міська комісія не має повноважень розглядати питання, пов’язані із призовом по мобілізації та звільненням від мобілізації.

Контроль за додержанням власниками підприємств, установ та організацій законодавства про працю під час проходження громадянином України альтернативної служби здійснюється комісією, головою якої є заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Н.М.Сербенюк.      

 

Управління соціального захисту населення Вознесенської міської ради

Дата: 19.05.2014 / Переглядів: 3753 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -