На соціально-економічний розвиток території зони спостереження ЮУАЕС у 2015 році направлено близько 19 млн.грн.

У 2015 році субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ЮУАЕС*, загалом склала 18,8 млн грн. Кошти розподілено між п’ятьма районами та двома містами, території яких входять до 30-кілометрової зони АЕС. Завдяки цим фінансовим надходженням вдалося вирішити чимало проблем регіону.

30% від загальної суми, а саме 5,6 млн грн, направлено до обласного бюджету. За ці кошти здійснено капітальні ремонти споруди цивільного захисту загальноосвітньої школи у Вознесенську, поліклініки, хірургічного корпусу та галереї Братської центральної районної лікарні, школи-інтернату в с. Романова Балка Первомайського району та інженерних споруд одного з гуртожитків у Южноукраїнську.

55% від загальних перерахувань - 13,2 млн. грн. - направлено до бюджетів Первомайського, Арбузинського, Доманівського, Братського та Вознесенського районів, а також безпосередньо міста Вознесенськ. Кошти розподілено наступним чином.

Арбузинський район отримав 1,9 млн. грн. Згідно з інформацією районної держадміністрації, їх витрачено на капітальні ремонти загальноосвітньої та музичної шкіл, роздягалень дитячо-юнацької спортивної школи, житлового будинку центральної районної лікарні, двох приміщень протирадіаційного укриття в райцентрі. За рахунок компенсаційних надходжень виконано також капітальний ремонт автодороги, яка сполучає Арбузинку з сусіднім селом Кавуни, та дорожнього покриття однієї з вулиць районного центру, Іванівської загальноосвітньої школи та розвідних водопровідних мереж на одній з вулиць села Любоіванівка.

До бюджету Братського району перераховано 1 млн грн. Кошти направлено на капітальні ремонти покрівлі загальноосвітньої школи в селі Сергіївка, а також протирадіаційного укриття та автодороги в райцентрі.

У Доманівському районі за рахунок компенсаційних виплат, які склали 2 млн грн, у райцентрі відремонтовано покрівлю загальноосвітньої школи, операційний блок хірургічного відділення центральної районної лікарні та дорожнє покриття на одній з вулиць. Виконано також капітальні ремонти шкільних корпусів у селах Маринівка та Кузнецове, оплачено поточний ремонт фельдшерсько-акушерського пункту в селі Зелений Яр.        

Первомайська районна адміністрація повідомляє, що на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення зони спостереження ЮУАЕС до районного бюджету надійшло 446 тис. грн. Ці кошти витрачено на реконструкцію водопровідної мережі села Степківка та капітальний ремонт дороги в селі Куріпчине.

Бюджет Вознесенського району за рахунок компенсаційних надходжень поповнився на 1,4 млн. грн. Їх направлено на капітальний ремонт ліній зовнішнього освітлення в селищі міського типу Олександрівка та селах Актове, Воронівка, Бузьке, а також облаштування свердловини для водопостачання в смт Олександрівка.

Місто Вознесенськ у 2015 році витратило кошти субвенції – 3,4 млн. грн. – на капітальні ремонти міських доріг, ліній зовнішнього освітлення, другого поверху денного стаціонару та протирадіаційного укриття центральної районної лікарні, облаштування світлофорного об’єкту, а також парку культури та відпочинку.   

15% субвенції (2,8 млн. грн.) від передбаченої для Миколаївщини зальної суми на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ЮУАЕС, надійшло до бюджету міста-супутника атомної станції. 2,5 млн грн витрачено на капітальний ремонт прибудови до навчального корпусу міської школи №4. Решту направлено на придбання препарату калію йодиду.

Слід зазначити, що за кошти державної субвенції препарати стабільного йоду придбано також для населення Первомайського, Арбузинського, Доманівського, Братського,  Вознесенського районів та міста Вознесенськ.

 

*НАЕК «Енергоатом» (експлуатуюча організація чотирьох діючих АЕС України) сплачує збір на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зон спостереження атомних електростанцій, починаючи з 2010 року. Розмір збору складає 1% від обсягу реалізації електроенергії, що виробляється на вітчизняних АЕС за відповідний період (без урахування ПДВ). Розподіл коштів, відповідно до діючого законодавства, здійснюється з урахуванням кількості населення, яке проживає в зонах спостереження, та пропорційно до обсягів товарної продукції АЕС, розташованої на даній території. При цьому до спеціальних фондів обласних бюджетів надходить 30%, районних бюджетів і бюджетів міст обласного підпорядкування зон спостереження – 55%, бюджетів монофункціональних  міст-спутників  ядерних установок - 15% від загальної суми перерахувань. 

Інформація про ВП ЮУАЕС

ЮУАЕС – основа Южно-Українського енергетичного комплексу, розташованого на півдні України в Миколаївській області. Він забезпечує потреби в електричній енергії регіону з більш як п’ятимільйонним населенням. До складу енергокомплексу входять: Южно-Українська АЕС (3 атомні енергоблоки сумарною потужністю 3000 МВт), Олександрівська ГЕС на річці Південний Буг (2 гідроагрегати, сумарна потужність 11,5 МВт) і Ташлицька ГАЕС (в експлуатацію введено першу чергу: 2 гідроагрегати сумарною потужністю в генераторному режимі 302 МВт, у стадії будівництва друга черга – гідроагрегат №3).

У 1996 році як відокремлений підрозділ підприємство увійшло до складу ДП НАЕК «Енергоатом». За роки існування ВП ЮУАЕС вироблено понад 520 млрд кВт·год. електричної енергії.

 

Відділ роботи з громадськістю та ЗМІ 

Контакти

Галина Медвінська

(05136)2-86-69

g_medvinskaya@sunpp.atom.gov.ua

Дата: 15.02.2016 / Переглядів: 759 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -