Категорія -> Безпека в місті -> Новини

Рятувальники закликають громадян дбати про безпеку під час святкування Водохреща

19 січня віряни традиційно відзначають Водохрещення Господнє – одне з найбільших свят православної церкви. Напередодні свята завжди очікують морозів, які нарекли «водохресними». А люди переконують, що вся вода на Водохреще цілюща. Аби відчути чудодійну силу, люди її не тільки п'ють, а й пірнають у крижані водойми. Подейкують, що таке купання забезпечує силу та здоров'я на весь наступний рік.

Премудростей, як потрібно іти купатися - не так вже й багато. А правила безпечного занурення, різні. Під час проведення заходів святкування Водохрещення необхідно дотримуватися правил безпеки життя на водних об’єктах України. Адже нехтування правил поведінки на річках, озерах та інших водних об’єктах у зимовий час, може призвести до трагедії.

Тож аби уникнути трагічних наслідків занурення Вознесенський МРВ ГУ ДСНС України у Миколаївській області закликають:

Купаючись, не запливайте за межі дозволеної території, не залізайте на технічні та попереджувальні знаки, не підпливайте до місць зі стрімкою течією, а також не стрибайте у воду із плавзасобів, непристосованих для цього споруд, в місцях, де невідомі глибина та стан дна водойми.

Уникайте купання в затоплених кар'єрах, штучних каналах, озерах, які використовуються з промисловою метою, пожежних водоймах тощо. Відпочивайте в місцях, які спеціально облаштовані для купання, де є поблизу рятувальні пости та перевірене дно водойми.

Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом чи штовханням тих, хто купається поруч.

Однією з основних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій, є купання в нетверезому стані. Відповідально поставтеся до власного життя та здоров'я. Тверезо розраховуйте свої сили та можливості! Не намагайтеся довести друзям чи знайомим свою майстерність. Необдуманий вчинок може коштувати Вам надто дорого!

Обов’язково перед купанням необхідно розігріти тіло. Тому що температура води значно нижча від температури тіла і виникає ймовірність різкого перепаду температур. Звичайні фізичні вправи, дозволять уникнути ризику зупинки серця.

Краще занурювати по шию, не замочивши голову, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Ніколи не поринайте в ополонку вперед головою. Стрибки у воду й занурення у воду з головою не рекомендуються, тому що це збільшує втрату температури й може призвести до шоку від холоду.

У жодному разі не залишайте дітей без нагляду! Постійно тримайте їх поруч з собою, спостерігайте за їхньою поведінкою, пояснюйте їм правила безпеки! Пам'ятайте, що навчити дитину жити безпечно можна лише на власному прикладі. Ви – взірець поведінки для вашої дитини.

Шановні мешканці та гості Вознесенського краю! Подбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких, не нехтуйте правилами безпечної поведінки на воді та льоду. Цінуйте своє здоров`я та життя! Бажаємо Вам веселого та безпечного святкування!

 

Провідний інспектор Вознесенського МРВ Валерій Перваченко

Дата: 16.01.2016 / Переглядів: 915 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -