Категорія -> Міський голова -> Інтерв'ю, звернення та привітання міського голови
Віталій Луков: «Труднощі – це випробування нашої громади на міцність»
- Віталію Дмитрович, зима цього року ще мало радувала нас снігом, але вже встигла дошкулити ожеледицею. Є нарікання від громадян, що не всюди вчасно посипаються тротуари.
- Складні погодні умови стали причиною непростої ситуації, що склалася в місті в період з Різдва до сьогоднішнього дня – ожеледиця, мокра, аварійно небезпечна дорога, вкриті льодом тротуари. 7 січня у місті розпочались протиожеледні заходи, в яких були задіяні 4 одиниці спецтехніки та 19 чоловік (8 працівників КП «СОМ» та 11 працівників благоустрою). Ще 30 чоловік – двірники та інші працівники КП «Єдність»– посипали доріжки для людей у дворах багатоповерхівок. Загалом було витрачено 153 тонни розсипного матеріалу (суміш відсіву з сіллю). Велика увага приділялась основним маршрутам автобусних сполучень (що, до речі, запобігло збою у графіку міських перевезень), перехрестям доріг, спускам та підйомам, місцям великого скупчення людей, а також міським кладовищам (під час різдвяних свят було кілька похоронів). Святкові дні виявились складними для комунальних служб, але вони впоралися з поставленим завданням і на вищезгаданих ділянках було досягнуто видимих результатів.
Набагато складнішою залишається ситуація з тротуарами. Механічне розбивання льоду та соляні суміші знищують бетонне покриття й тротуарну плитку, а тому є неприпустимими. Пісок, який був розсипаний, внаслідок опадів та морозу – вкривався льодом. На жаль, за таких погодних умов помітних результатів у боротьбі з ожеледицею досягнути вкрай важко. Лише кілька днів тому, коли лід почав танути, мешканці міста, гадаю, помітили на тротуарі пісок, який комунальники постійно розсипали. За прогнозами синоптиків складна погода протримається ще не один день. Процес посипання тротуарів піском не припинятиметься, але звертаюсь до мешканців міста з проханням не виходити з дому без особливої потреби, аби не травмуватися.
Пріоритетними напрямками роботи комунальників й надалі залишатимуться автобусні зупинки, підходи до шкіл, дитсадків та центральна частина міста, де завжди велике скупчення людей. Але, якщо десь залишилась небезпечна ділянка тротуару, просимо повідомляти за телефоном 4-52-86 (Управління житлово-комунального господарства) – будемо виправляти ситуацію. Загалом, складні погодні умови – це випробування нашої громади не тільки на оперативність реагування та боротьбу з негодою, а й на нашу загальну культуру поведінки, вихованість, терпимість.
Хочу також повідомити, що температурні режими в закладах охорони здоров’я та освіти є в межах норми, збою з подачею тепла немає. Але, щоб не наражати себе на небезпеку, пов’язану з ожеледицею, школярі можутьзателефонувати класним керівникам, взяти домашнє завдання й один-два дні перечекати негоду вдома.
- Чи проводиться роз’яснювальна робота серед населення?
- Так. Постійно спілкуємось з керівниками організацій та установ міста, приватнимипідприємцями, й просимо приділяти увагу очищенню прилеглих територій. Окрім цього, після новорічних свят соціальні служби міста обстежили помешканняпонад 500 громадян з числа одиноких мешканців міста та сімей, що перебувають під соціальним супроводом. Усіх було поінформовано про необхідність дотримання температурного режиму, наслідки переохолодження та запобіганняїм, а також з’ясовано потреби цих громадян у холодну пору. Такий патронажсоціальних служб над даною категорією громадян, консультування їх з проблемних питань буде тривати до весняного потепління. В разі виникнення будь-яких складних чи непередбачуваних життєвих ситуацій, громадяни можуть телефонувати у робочий час за телефоном: 4-21-49 (відділ надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення), в неробочий – 4-12-59 (аварійна служба КП «Водопостачання») та надавати інформацію про те, що сталося.
- За статистикою, кожен третій українець скористався своїм правом і отримує субсидію. Яка ситуація з оформленням цієї державної допомоги у Вознесенську?
- Не зважаючи на те, щоз літа 2015 року у своїх інтерв’ю, виступах перед громадою я активно закликав вознесенців подавати заяви до Управління соціального захисту населення на оформлення субсидії на житлово-комунальні послуги, масово люди поспішили до установи лише в листопаді. Наразі подано близько 7000 заяв, з них понад 6000 – зареєстровано і громадянам надіслані повідомлення про призначення субсидії, решта заяв перебувають в обробці. Хочу наголосити, що якщо комусь більше місяця не надходить відповідь, громадянин має звернутись до начальника Управління соціального захисту – Ірини Анатоліївни Шишляннікової і вияснити причину затримки. Часто трапляється так, що заявник не отримує відповіді через недостовірність даних, неточність в одному з документів чи потребу у додатковій довідці (наприклад, з Центру зайнятості). Оскільки дані обробляються в автоматичному режимі, програма не реєструє заяву за відсутності усіх необхідних даних. В будь-якому випадку, субсидія призначається заявнику з моменту подачі заяви.
Вкотре звертаю увагу отримувачів субсидій на те, що не варто даремно витрачати газ, воду, електрику, щоб досягти потрібних лімітів. Весь розмір належної громадянам субсидії буде накопичуватись на особових рахунках і перенесеться на наступний місяць.
- Віталію Дмитровичу, хотілося б прояснити ситуацію з пільговими перевезеннями. Які зміни чекають на вознесенців найближчим часом?
- Дійсно, початок 2016-го року позначився збоєм у забезпеченні пільгових перевезень міського та приміського сполучення. Це пов’язано з радикальними змінами в законодавстві та державним боргом перед перевізниками, який зокрема у м. Вознесенську складає 2 мільйони гривень. Шляхом переговорів міській владі вдалося домовитися з перевізниками щодо продовження перевезень усіх пільгових категорій у звичному режимі до кінця січня. З лютого 2016 року будемо входити в нове діюче законодавче поле і визначатися з категоріями пільговиків та їх кількістю у місті. Це обмеження звісно не стосуватиметься тих, хто гарантовано державою підлягає під безкоштовний проїзд у міському та приміському транспорті, а саме: учасників бойових дій, інвалідів війни, інвалідів І-ї та ІІ-ї груп, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, чорнобильців.Решта пільгових категорій буде переглядатись. Зрозуміло, що не все залишиться, як було, і не всі колишні пільговики, яких сьогодні на території міста 14 тисяч, будуть їздити безкоштовно. Місцевий бюджет не витримає такого навантаження. В цих пільгових перевезеннях давно потрібно було навести лад. Аналіз, що був зроблений наприкінці року, показав, що є пільговики, які понад 30 разів на місяць скористалися пільговим проїздом у приміському транспорті, а є люди, якіза рік жодного разу не виїхали за межі міста. Відтак бюджет міста комусь компенсує сотні гривень, а комусь ні копійки. До лютого спільно з міською Радою ветеранів проведемо зустріч і знайдемо єдиний правильний вихід для категорій населення, які підлягають державним гарантіям щодо пільгових перевезень. Оголошення про зустріч буде розміщено в наступному випуску газети «Новини Вознесенська: День за днем» та на офіційному сайті міста. Запрошуємо усіх взяти участь в обговоренні даного питання.
- На початку тижня виникла незрозуміла ситуація з харчуванням учнів 1-4-х класів, які досі харчувалися безкоштовно. Як ви прокоментуєте її.
- Так, у понеділок, після канікул, шкільні заклади не забезпечили безкоштовним харчуванням 1-4 класи та пільгові категорії школярів, тому що не завершеними були усі фінансові розрахунки, пов’язані з бюджетотворенням. Але того ж дня до вечора нам вдалося зробити усі розрахунки і віднайти кошти у міському бюджеті для харчування даних категорій школярів. Повірте, це було не так просто, фінансисти працювали над бюджетом ще з 2-го січня. Вчора, 12 січня, безкоштовне харчування школярів початкових класів та пільговиків відновилося. Якщо депутати міської ради затвердять на сесії бюджет, який передбачає видатки на шкільне харчування, то до кінця цього навчального року усе залишиться без змін.
Хочу, щоб громадяни усвідомили: безкоштовне харчування дітей, пільгові перевезення, будівництво тротуарів, доріг, освітлення вулиць – усе це залежить від того, як ми, мешканці міста, сплачуємо податки, які формуютьмісцевий бюджет. Громада – це як велика сім’я: якщо є дохід, то і є за що жити.
- Що планується зробити у місті в 2016 році?
- Про подальші плани доцільно буде повідомити вознесенців після затвердження міського бюджету. Але вже сьогодні можу запевнити громаду, що з боку міської влади робилось усе можливе і надалі докладатиметься максимум зусиль для забезпечення життєдіяльності міста. Не можна розділяти владу і людей. Тільки в спільному діалозі, спільних рішеннях – ключ до успіху нашої громади.
-Дякую за розмову.
Дата: 12.01.2016 / Переглядів: 954 / Комментарії - 2 шт.
Віталій Дмитрович право на безоплатний проїзд мають приблизно 12 тисяч мешканців міста