Стихійна торгівля - потенційна небезпека

Проблема стихійної торгівлі для міста не нова. Щороку з несанкціонованими місцями торгівлі у місті ведеться боротьба робочою групою із представників виконавчих органів Вознесенської міської ради, Вознесенського міського відділу УМВС України в Миколаївській області, Управління ветеринарної медицини у Вознесенському районі. Але дану проблему викорінити повністю не вдається.

В даний час вдалося майже ліквідувати стихійну торгівлю овочами та фруктами по вул.Чубчика.

Про те по вул. Синякова біля магазину «Вишня» та входу в КП «Вознесенський ринок» продовжується незаконно реалізовуватися молоко та молочні продукти з землі. Незаконно, бо єдине законне місце для торгівлі таким товаром – це ринок. Саме там знаходиться лабораторія санветекспертизи, у яку продавці повинні приносити молоко й молочні продукти щодня на перевірку. Отримавши дозвіл на їх продаж, власник корови (за наявності в нього документа, що свідчить про задовільний стан здоров’я худоби, від якої отримано молоко) може на законних підставах продавати свій товар на ринку, де є належні умови для їх зберігання і продажу. Якщо це реалізатор, то в нього має бути санітарна книжка із записами про обов’язкові огляди у лікарів за певний період. Такі вимоги до торгівлі даними продуктами пов’язані з їх небезпечністю для здоров’я у випадку неналежного зберігання цього товару, отримання молока від хворої худоби, купування його у нездорового продавця….

Також не можна тримати молоко в пластикових пляшках, які є предметами одноразового використання і мають не завжди відоме походження. Одна думка про те, що з цієї пляшки пили мінеральну воду або солодкий напій без використання посуду викликає відразу, а зібраними вони можуть бути будь-де - навіть на міському сміттєзвалищі. Також невідомо, що там було до молока і чи мито її перед переливанням молока.

Позаринкова торгівля молоком – це також шлях до його розведення, внесення в нього речовин задля того, аби збільшити об’єм продукту, а також подовжити термін його придатності. Ні про яку користь від молока в цьому випадку вже не йдеться, лише про шкоду. Якщо людина отруїться такими продуктами харчування, вона не зможе довести цей факт, бо немає суб’єкта, якому можна пред’явити звинувачення.

Рейди з виявлення та припинення несанкціонованої торгівлі у невстановлених місцях триватимуть й надалі, допоки продавці не стануть свідомі того, що порушують закон і ставлять під загрозу здоров’я покупців.

Але найбільш дієвим заходом була б повна відмова мешканців міста від купівлі продуктів харчування у місцях стихійної торгівлі.

Тому звертаємося до всіх мешканців міста із закликом не купувати продукти харчування в місцях стихійної торгівлі та застерігаємо всіх від небезпеки, яка пов’язана із вживанням цих небезпечних продуктів. Купуйте якісні продукти харчування на ринках та в продовольчих магазинах. Адже якщо ніхто не купуватиме товари на стихійних ринках – то відповідно й останні зникнуть.

 

                                                                          Відділ економіки апарату Виконавчого комітету Вознесенської міської ради

Дата: 13.05.2014 / Переглядів: 1205 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -