Про податок на нерухоме майно – під час телефонної «гарячої лінії»

У Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області відбувся черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участі начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Лариси Максимчук. Пропонуємо ознайомитися з деякими питаннями, що найбільше цікавили платників податків під час «гарячої лінії»: 

У нас в сім’ї з’явилась третя дитина, яким чином буде обчислюватись податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки?

Відповідно до підпункту 265.2.2 пункту 265.2 статті 265 Податкового кодексу України не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать фізичним особам, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника.

Законом України «Про охорону дитинства» визначено, що багатодітна сім’я - сім’я, що складається з батьків (або одного з батьків) і трьох та більше дітей.

Підставою для отримання пільг, передбачених законодавством для багатодітних сімей є підтверджуючі документи (посвідчення). 

Платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання (реєстрації) для проведення звірки даних, зокрема, щодо об’єктів житлової нерухомості, в т.ч. їх часток, що перебувають у їх власності, права на користування пільгою зі сплати податку (підпункт 265.7.3 пункту 265.7 статті 265 Податкового кодексу України ).

Тобто, родина, в якій з’являється третя дитина, при наявності документів, що підтверджують статус багатодітної сім’ї та дітей з такої сім’ї, починаючи з місяця набуття статусу багатодітної сім’ї не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за умови перебування у власності такої сім’ї не більше одного житлового об’єкта. За період з 1 січня звітного року до початку того місяця, в якому було набуто статус багатодітної сім’ї, податок сплачується на загальних підставах.

Платник податку має право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем проживання для проведення звірки даних, зокрема, щодо права на користування пільгою зі сплати податку.

Як оподатковується вартість майна, отриманого внаслідок поділу спільної сумісної власності подружжя?

Відповідно до пп.165.1.13 п.165.1 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (нематеріальних активів), які надходять платнику податку за рішенням суду в результаті поділу спільної сумісної власності подружжя у зв’язку з розірванням шлюбу чи визнанням його недійсним або за добровільним рішенням сторін з урахуванням норм Сімейного кодексу України.

Оподатковуватимуться лише будинки чи й господарські приміщення (гаражі, сараї, бані)?

З 1 січня 2015 року об’єктами оподаткування також є об’єкти нежитлової нерухомості, тобто ті, які відповідно до чинного законодавства не включені до житлового фонду. Отже, відтепер підлягають оподаткуванню готельні, офісні, торговельні та промислові будівлі; гаражі; склади; будівлі для публічних виступів (казино); господарські (присадибні) будівлі; сараї; хліви; літні кухні; майстерні; вбиральні; погреби; навіси; котельні та інші.

Хто має обчислювати податок та як людина знатиме, яку суму податку їй потрібно сплатити?

Для фізичних осіб нарахування податку з нерухомості здійснюється територіальними управліннями Державної фіскальної служби України. Податкові повідомлення-рішення про сплату суми податку та платіжні реквізити, направляються фізичній особі до 1 липня року, наступного за звітним роком. Тоді як платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку за поточний рік і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єктів оподаткування податкову декларацію.

В який термін потрібно сплачувати податок?

Податкове зобов’язання за звітний рік з податку сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення. Відповідний податок сплачується один раз на рік. Юридичні особи зобов’язані сплатити податкове зобов’язання авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, наступного за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації. Податок сплачується за місцем податкової адреси (місцем реєстрації). Крім того фізичні особи можуть сплачувати податок у сільській та селищній місцевості через каси сільських рад за квитанцією про прийняття податків.

                                                                                       Вознесенська ОДПІ

 

Дата: 16.12.2015 / Переглядів: 764 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -