ЛЕГАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА – СОЦІАЛЬНА ЗАХИЩЕНІСТЬ КОЖНОГО

Відповідно до чинного законодавства право громадян на соціальний захист у нашій державі гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок сплати єдиного внеску громадянами, підприємствами, установами й організаціями.

         Проте, деякі роботодавці, намагаючись отримати великі прибутки, взагалі не укладають трудові угоди з працівниками або реєструють їх приватними підприємцями або встановлюють усім працівникам від найпростіших професій до керівника оклади на рівні мінімальної зарплати, а іншу частину зарплати виплачують в «конвертах», не сплачуючи жодних податків, чим не тільки обкрадають бюджет держави, а й позбавляють своїх найманих працівників гідного соціального захисту та належної пенсії.

         Більшість працівників свідомо на це погоджуються, керуючись сьогоденною вигодою, не задумуючись, що обкрадають самих себе. Маючи дуже сумнівний виграш сьогодні, можна одержати однозначний програш в майбутньому. Адже, виходячи з мізерної офіційної зарплати, особі нарахують мізерну пенсію. Крім того, «тіньова» зарплата позбавляє працівника права на інші види соціального захисту, гарантованих державою, як то, допомога по тимчасовій непрацездатності в зв’язку з хворобою, допомога по безробіттю, розмір яких також залежить від офіційного середньомісячного заробітку, ряду інших соціальних виплат, в тому числі, у разі втрати годувальника.

         Нерідко трапляється так, що працівник не знає, що його офіційна зарплата відрізняється від тієї, що вказана у платіжній відомості. Це з’ясовується згодом, у випадку коли працівнику потрібна довідка про доходи, наприклад, для отримання кредиту чи для пред’явлення у Пенсійний фонд при оформленні пенсії.

         Працівник, який одержує неофіційну заробітну плату, є повністю беззахисним перед роботодавцем, оскільки, звернувшись за захистом своїх прав у будь-яку інстанцію, працівник не зможе підтвердити розмір заробітної плати, яку він фактично одержував або, взагалі, сам факт своєї  роботи.

         А роботодавцям слід пам’ятати, що статтею 209 Кримінального кодексу України виплата заробітної плати в «конвертах» інкримінується як легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передували легалізації (відмиванню) доходів. Цей злочин карається позбавленням волі на строк від шести років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.

         Таким чином, тільки офіційно оформлений працівник, який отримує повністю легальну заробітну плату, з якої сплачені усі податки, може відчувати себе соціально захищеним, а бюджет Пенсійного фонду матиме стабільні надходження для фінансування пенсійних виплат.

         Суспільство має зрозуміти, що без легалізації заробітних плат в України немає майбутнього. Ми всі повинні діяти разом, щоб ліквідувати згубне явище неофіційних зарплат.

         Шановні громадяни! Не дозволяйте наживатися на собі нечесним роботодавцям через втрату права на соціальний захист. Не погоджуйтесь на пропозицію роботодавця зареєструватись приватним підприємцем. Наполягайте на укладенні трудових угод, колективних договорів!  Боріться не поодинці, а спільно, усім колективом.

         Шановні роботодавці! Не чекайте проведення перевірки, своєчасно оформляйте найнятих робітників, виплачуйте і відображайте в звітності реальну зарплату. Пам’ятайте, ухилення від сплати податків в усіх проявах, у тому числі шляхом використання нелегальної найманої праці, тягне за собою фінансову, адміністративну та кримінальну відповідальність.

Дата: 04.12.2015 / Переглядів: 800 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -