Відбулися громадські обговорення щодо продовження терміну експлуатації другого енергоблоку

25 листопада у місті атомників – Южноукраїнську – відбулося публічне громадське обговорення питання продовження експлуатації ядерної установки енергоблоку №2. Від Вознесенська на обговорення вирушила делегація у складі 47 чоловік. Серед них – представники влади, депутатського корпусу, громадських організацій, мешканці міста. Згодом до них долучився і міський голова Віталій Луков.

Перед початком обговорень відбувся показ документального фільму про Южноукраїнську АЕС. Президію громадського обговорення очолив президент ДП «НАЕК Енергоатом» Юрій Недашківський, який сказав, що у важкий час економічної і політичної нестабільності «Енергоатом» взяв на себе найбільше навантаження щодо безперебійного забезпечення електроенергією країни, тому головним своїм завданням він вбачає зберегти парк енергоблоків, який вже існує. Окрім нього, в обговореннях взяли участь голова Державної інспекції ядерного регулювання України Сергій Божко, член комісії Держатомрегулювання Віктор Шендерович, директор ДП «Державний науково-технічний центр ядерної та радіаційної безпеки» – Ігор Шевченко, керівництво ВП «Южноукраїнської АЕС» ДП НАЕК «Енергоатом» на чолі з генеральним директором Володимиром Лісніченком. Останній виступив із доповіддю про роботу Южноукраїнської АЕС, модернізацію її обладнання, технологій, усунення технічних недоліків та підвищення рівня безпеки.

Виступити мали можливість і представники громадських організацій, які попередньо подали заявки. Від Вознесенська слово мав Сергій Колесник – голова ГО «Зелений світ». Активіст приводив аргументи, за якими не можна продовжувати термін експлуатації енергоблоку, що відпрацював 30 і більше років. Були виступи і в підтримку подальшої експлуатації ядерної установки енергоблоку №2.

Після виступів активістів, експерти у галузі енергетики відповіли на усні та письмові запитання залу. Вони, переважно, стосувались екологічної безпеки для людини та довкілля, надходженьдо місцевих бюджетів та розподілу на рівні області коштів – компенсації ризиків для населення, що проживає у зоні спостереження.

Ознайомитись зі звітом ВП ЮАЕС про громадські слухання матеріалів обґрунтування безпеки подовження терміну експлуатації вищезазначеного енергоблоку, можна на офіційному сайті Южноукраїнської АЕС. Зауваження та пропозиції до проекту рішення приймаються до 30 листопада 2015 року за адресою:01011 м. Київ, вул. Арсенальна 9/11 (в письмовому вигляді), e-mail:pr@snrc.gov.ua.

Рішення щодо можливості подовження експлуатації ядерної установки – енергоблоку №2 ВП ЮАЕС буде розглядатись 10 грудня на відкритому засіданні Колегії інспекції ядерного регулювання України.

Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

 

 

 

 

Дата: 26.11.2015 / Переглядів: 846 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -