Категорія -> Освіта -> Новини освіти

Вступні випробування «манівців»

Провідною ідеєю в організації роботи з обдарованими учнями Вознесенської філії Малої академії наук, що діє на базі ЦДЮТ, є розвиток творчого та інтелектуального потенціалу учнівської молоді, формування важливих життєвих компетенцій через залучення до науково-дослідної діяльності.

Перший крок до МАН – це успішне проходження тестування з одного з базових предметів за вибором учня. Цього навчального року з метою роз’яснення старшокласникам переваг навчання у МАН у навчальних закладах міста була проведена широка інформаційна кампанія. І слід зазначити, ми вже маємо перші результати, що свідчать про удосконалення роботи цього підрозділу позашкільної освіти.

1 жовтня 2015 року на базі ЗОШ №10 було проведено пробне відбіркове тестування з 7 предметів, у якому взяли участь 144 учнів 9-10 класів шкіл міста. Конкуренція була досить високою, адже тільки 20 учнів, які виявили високий рівень знань з базових дисциплін, було рекомендовано до проходження тестування до Миколаївського т/в МАН. І майже всі наші обранці виправдали покладені на них надії. Вони забезпечили небувалий до цього відсоток вступу до обласного відділення МАН – 85%! Місто Вознесенськ відзначено наказом департаменту освіти , науки та молоді Миколаївської ОДА за якісну підготовку школярів до проходження тестування.

У 2015 році слухачами до Миколаївського відділення МАН зараховано:

10 учнів гімназії №1 — Ертеля Максима, Барановську Руслану, Захарова Микиту, Мартиненка Андрія, Ніколаєнко Сергія, Кравцова Сергія, Абрамовича Михайла, Фещук Ольгу, Рахнянського Степана, Старченко Анну;

5 учнів ЗОШ №10 – Буланчу Катерину, Андрійка Максима, Гнесного Дмитра, Раюл Дарю, Калину Наталію;

ученицю ЗОШ №7 – Мельник Дар’ю;

ученицю ЗОШ №8 – Черноморець Анастасію.

З 06 по 21 листопада забезпечується участь цих учнів в осінній сесії МАН, що відбувається на базі Миколаївських вищих навчальних закладів. Вони мають можливість поспілкуватися з науковцями, обрати теми досліджень, над якими працюватимуть протягом 1-2 років зі своїми керівниками секцій міської філії МАН.

А наприкінці листопада на базі ЦДЮТ для майбутніх дослідників планується проведення установчої науково-практичної конференції, під час якої вони ознайомляться з алгоритмом діяльності МАН, правилами написання науково-дослідницької роботи та отримають консультації своїх наставників. Попереду юних «манівців» чекає напружена інтелектуальна робота: активна самоосвітня діяльність, заняття в секціях, виступи на науково-практичних конференціях, участь у конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт.

Працюючи у МАН, талановита молодь отримує можливість не тільки поглибити знання з обраних предметів, проводити цікаві дослідження, набувати цінного досвіду обробки та аналізу інформації, а й розвиватися в особистісному плані, адже у перспективі ці молоді люди орієнтовані на отримання престижних професій, що вимагають високого рівня інтелектуального розвитку, вміння швидко віднаходити рішення у найрізноманітніших життєвих ситуаціях, відстоювати та переконливо аргументувати обрану позицію. Бути сьогодні успішним – значить бути ерудованим, креативним, мобільним, конкурентноспроможним, бути лідером.

Переконана, якщо працювати системно й цілеспрямовано, усі ці якості можна у собі сформувати, розвинути, удосконалити, аби досягти поставленої мети. А навчаючись у МАНі, завжди відчуєш підтримку досвідчених педагогів, які тут працюють.

Сподіваємося, що й надалі наші «манівці» будуть здобувати перемоги як для власного самоствердження, саморозвитку, самовдосконалення, так і для підняття престижу освітньої галузі взагалі, адже їх успіхи – це відзеркалення рівня освітніх послуг, результатів участі батьків у навчанні й розвитку своїх дітей, підтримки усієї громади обдарованості, геніальності, таланту.

Тож, спільними зусиллями долатимемо усілякі перешкоди, підкорятимемо вершини наук, аби дати можливість нашим дітям стати успішними, реалізувати свої дитячі мрії у дорослому житті.

Шишкіна О.І., методист МНМЦ

Дата: 18.11.2015 / Переглядів: 923 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -