ПОПЕРЕДЖЕННЯ ГРОМАДЯН, ЩО СПАЛЮЮТЬ ЛИСТЯ!

«Давайте разом почнемо безкомпромісну боротьбу за чистоту повітря в осінні вечори і порядок у нашому місті, в житлових мікрорайонах» - з такою пропозицією звертається влада та громадськість нашого міста.

Неприпустимо, щоб у місті продовжувалось несанкціоноване спалювання опалого листя у житловому секторі. Мешканці міста навіть не замислюються над питаннями: яка шкода завдається людині і довкіллю після спалювання рослинних залишків, які наслідки настають за порушення вимог чинного законодавства України?!

Шкода від спалювання листя та сухої трави величезна! При спалюванні однієї тони рослинних залишків у повітря разом з димом потрапляє близько 9кг шкідливих речовин, серед них сажа, окиси азоту, угарний газ, важкі метали, низка канцерогенних сполук. В тліючому листі виділяється бензапірен, що здатен викликати у людини онкологічні захворювання. Окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одна з найотрутніших для людини речовин.

До керівництва міста та ОСНів часто надходять скарги від жителів на несанкціоноване спалювання рослинних залишків, тому наразі громадські інспектори, ініціативні групи, міліція та представники органів влади об’єдналися в екологічні патрулі, які проводять щоденні рейди по перевірці дотримання правил благоустрою міста, з'ясовуються на місці, чиє сміття і хто його палить, виявляються конкретні порушники і притягуються до адміністративної відповідальності. Штрафи для населення за спалювання листя та іншого сміття на сьогодні складають – від 340 до 1360 гривень. Як з'ясувалося в ході проведених рейдів у багатьох підприємців, виникає бажання спалювати листя, а ніж прибирати його. Зустрічаються і такі факти, коли люди не знають, як правильно потрібно утилізувати або прибирати пожовкле листя.

Що ж тоді робити з опалим листям? Відповідь на це питання дає сама природа. Загляньмо в довколишні ліси. Ніхто там не збирає й не спалює листя, але лісові дерева ростуть набагато краще, ніж садові, адже опале листя захищає їхнє коріння від морозів у зимову пору, а навесні з нього утворюється перегній, і речовини, необхідні для розвитку рослин, знову повертаються до ґрунту.

Отже, компостування є природним видом перебігу органічних речовин, завдяки якому товстий килим опалого листя з легкістю перетворюється на цінне органічне добриво. Тому, якщо ви володієте приватним будинком (а таких у Вознесенську більшість), то найкращий шлях боротьби з «осінніми дарами» – їх прикопування або компостування. Листя та всі трав’яні відходи – це продукт, який може перегнивати, вони дуже добре розкладаються в землі і є чудовим добривом для грядок.

Тож просимо жителів Вознесенська не завдавати шкоди довкіллю, спалюючи сухе листя та іншу рослинність, а також не загромаджувати вулиці та тротуари купами гілля, листя та іншого сміття, особливо на центральних дорогах. Такі дії є порушенням чинного законодавства, і за них передбачається адміністративна відповідальність. Тому побережімо своє здоров’я й гроші!   

 

З повагою,

ініціативні групи міста, керівники ОСНів. 

 

 

 

Дата: 10.11.2015 / Переглядів: 1032 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -