Про акциз та ліцензії на пиво розповідають у Вознесенській ОДПІ

З 1 січня цього року новим платежем на місцевому рівні став 5-ти відсотковий акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зокрема, алкоголю, сигарет, нафтопродуктів. Про тонкощі у справлянні цього податку розповіла начальник Вознесенської ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області Наталія Манжелей під час спілкування з редактором газети «Новини Вознесенська: день за днем»:

- Насамперед цікаво, як впливає запровадження нового акцизного податку на поповнення місцевого бюджету? Які надходження до місцевих бюджетів отримано за 10 місяців 2015 року від нового податку?

- До нового податку потрапило чимало платників. Адже в сфері продажу алкоголю ( у тому числі пива) сконцентровано велика кількість роздрібних продавців. Цим асортиментом торгує чи не кожен другий продуктовий кіоск або магазин, не кажучи про супермаркети, кафе, ресторани, тощо. Так, протягом січня – жовтня 2015 року платники акцизного податку Вознесенської ОДПІ перерахували до місцевих бюджетів  16151,16 тисяч гривень акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів ( в т. ч. по м. Вознесенськ – 6870,92 тис.грн., по Вознесенському району – 2714,41 тис. грн..

- Відомо, що тим, хто збирається торгувати алкоголем, без ліцензії – нікуди. Скільки коштує ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями?

- Ціна ліцензії залежить від кількості РРО в торговій точці. Так, плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкоголем становить на кожний РРО, що знаходиться в місці торгівлі:

  • у межах міста – 8000 грн. на рік;
  • на території сіл і селищ – 500 грн. на рік.

- З якої дати для торгівлі пивом необхідна ліцензія?

- З 01.07.2015 року пиво відноситься до алкогольних напоїв, а  роздрібна торгівля алкогольними напоями може здійснюватися суб'єктами господарювання за наявності у них ліцензій. Хочу звернути увагу на те, що ліцензія на роздрібну торгівлю алкогольними напоями із додатковим зазначенням «пиво» не передбачає продаж інших видів алкогольних напоїв.

- Якщо суб’єкт господарювання вже має ліцензію на продаж алкогольних напоїв, то для торгівлі пивом необхідно брати додаткову ліцензію, окрему?

- Ні. Якщо у суб’єкта господарювання є  ліцензія на продаж алкогольних напоїв, то окрема ліцензія на роздрібну торгівлю пивом не потрібна.

- Яка є звітність з акцизного податку і як він сплачується?

- Особи - суб'єкти господарювання роздрібної торгівлі, які здійснюють реалізацію підакцизних товарів, підлягають обов'язковій реєстрації як платники податку контролюючими органами  за місцезнаходженням пункту продажу товарів не пізніше граничного терміну подання декларації акцизного податку за місяць, в якому здійснюється  господарська діяльність.

Суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів подає щомісяця не пізніше 20 числа наступного періоду контролюючому органу за місцем реєстрації декларацію акцизного податку за формою, затвердженою у порядку, встановленому ст. 46 ПКУ. Форму Декларації акцизного податку та Порядок її заповнення затверджено наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 року №14.

Базовий податковий період для сплати акцизного податку відповідає календарному місяцю.

Щодо сплати акцизного податку, то особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, який здійснює реалізацію підакцизних товарів, сплачує податок до бюджету за місцем здійснення реалізації таких товарів.

- Чи є платником акцизного податку особа - суб'єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію нафтопродуктів через АЗС?

- Так, податкові зобов’язання зі сплати 5-відсоткового акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів виникають у особи, яка безпосередньо здійснює відпуск нафтопродуктів з колонок через мережу заправних комплексів (АЗС) безпосередньо споживачам, незалежно від умов продажу нафтопродуктів та форми розрахунків (готівкова, безготівкова), під час здійснення розрахункових операцій.

- Скажіть, будь-ласка, як визначаються ціни для роздрібного продажу тютюнових виробів?

- Максимальні роздрібні ціни - ціни, встановлені на підакцизні товари (продукцію з урахуванням усіх видів податків (зборів). Акцизний податок з реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів не включається до максимальної роздрібної ціни.

Максимальні роздрібні ціни на підакцизні товари встановлюються виробниками або імпортерами товарів. Продаж суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, на які встановлюються максимальні роздрібні ціни, не може здійснюватися за цінами, вищими за максимальні роздрібні ціни (далі МРЦ), збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

Продаж тютюнових виробів у роздрібній мережі з 01.01.2015 року здійснюється за цінами, не вище за МРЦ встановлені виробниками або імпортерами товарів, збільшені на суму акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Тобто, до МРЦ (100 відс.) додається акцизний податок з роздрібної торгівлі підакцизними товарами – 5 відсотків. Вартість тютюнових виробів, вище за яку не дозволено їх реалізацію, можна отримати помноживши МРЦ (вказану на пачці) на 1,05.

- Як і де платники податків можуть отримати відповіді на свої питання щодо акцизного податку?

- По-перше, рекомендуємо приймати участь у семінарах, які проводяться Вознесенською ОДПІ. По-друге, слідкуйте за податковими роз’ясненнями у місцевих ЗМІ. Завжди працюють телефонний зв'язок «Гаряча лінія», тему, дату та час проведення яких можна дізнатися у ЗМІ. Крім цього, у Вознесенській ОДПІ функціонує Центр обслуговування платників, завітавши до якого ви можете отримати всі відповіді на свої запитання. ЦОП знаходиться за адресою: м. Вознесенськ, провулок Братів Іпатових, 6. Телефон 4-55-69.

- Дякуємо за змістовні відповіді.

                                                                    

Дата: 09.11.2015 / Переглядів: 1137 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -