Кабінет Міністрів України пропонує запровадити накопичувальну систему загальнообов’язкового пенсійного страхування для осіб віком до 35 років

Проектом Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій” пропонується з 1 січня 2017 року запровадити другий рівень системи пенсійного забезпечення (накопичувальна система). Нагадаємо, що система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів:

1. Солідарна система.

2. Накопичувальна система.

3. Система недержавного пенсійного забезпечення, що базується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та ін. у формуванні пенсійних накопичень.

Перший та другий рівні системи пенсійного забезпечення України   становлять систему загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, а другий та третій рівні - систему накопичувального пенсійного забезпечення.

Запровадження накопичувальної ситеми дозволить якісно та кількісно змінити рівень пенсійного забезпечення українських громадян. Учасниками накопичувальної системи обов’язкового пенсійного страхування будуть особи, яким на 1 січня 2017 року виповниться не більше 35 років. Водночас надається право застрахованим особам, яким станом на вказану дату виповниться не більше 55 років добровільно прийняти рішення до 1 січня 2018 року, щодо добровільної участі у накопичувальній ситемі пенсійного страхування. Розмір внеску у перший рік становитеме 2 відсотка та щороку збільшуватиметься на один відсоток, до досягнення 7 відсотків. По мірі збільшення розміру внеску для застрахованої особи , починаючи з 2018 року, відповідно планується зменшення розміру єдиного внеску для роботодавця, тобто проведення часткового перерозподілу сплати розміру єдиного внеску від роботодавця до працівника (по 1 відсотку щорічно), і вже у 2022 році ставка єдиного внеску для роботодавця буде зменшена на 5 відсотків.

Також з 1 січня 2016 року пропонується запровадити накопичувальну професійну пенсійну програму для осіб, яким виповнилося не більше 35 років та які зайняті на:

- роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та списком №2;

- роботах та посадах, що дають право на пенсію за вислугу років ( освіта, охорона здоров’я та ін.);

- державні службовці та прирівняні до них особи;

Наступного року державні службовці, працівники органів місцевого самоврядування, податківці, митники, прокурори, судді, наукові і науково-технічні працівники сплачуватимуть підвищену ставку внеску, яку спрямовуватимуть до Накопичувального пенсійного фонду з метою інвестувння залучених коштів у економіку держави.

Реалізація пенсійної реформи по запровадженню накопичувальної системи дозволить:

- розвантажити солідарну систему;

- сформувати індивідуальні накопичення громадян;

- залучити інвестиційний ресурс накопичувальної системи на розбудову національної економіки;

- розвивати національний фондовий ринок;

- надасть можливість отримувати більш справедливу пенсію.

 

 

 

Дата: 01.10.2015 / Переглядів: 700 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -