Вознесенські податківці вивчали та обговорили основні положення Закону України «Про запобігання корупції»

У Вознесенській ОДПІ ГУ ДФС у Миколаївській області проведено семінар-навчання на тему: «Протидія корупції». 

Вознесенські податківці вивчали та обговорили основні положення Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року №1700-VII, який введено в дію з 26 квітня 2015 року.В Законі є певні зміни щодо визначення окремих понять. Зокрема це стосується визначення поняття «близьких осіб», яке є більш зрозумілим.Нове поняття чітко встановлює ступінь родинних зв’язків, при наявності яких особи у розумінні антикорупційного законодавства вважаються близькими, незалежно від того, проживають вони разом, чи ні.

Новим Законом визначено, що не вважаються близькими особи, ті особи, які хоча й проживають спільно та мають спільний побут, але не перебувають у відносинах сімейного характеру. Наприклад, коли молоді люди спільно винаймають квартиру.

Дещо змінено положення щодо отримання неправомірної вигоди

Суб’єктам, на яких поширюється дія цього Закону, забороняється використовувати свої службові повноваження або своє становище та пов’язані з цим можливості з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб, у тому числі використовувати будь-яке державне чи комунальне майно або кошти в приватних інтересах.

Законом передбачено алгоритм дій у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, а саме: 

Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, прирівняні до них особи у разі надходження пропозиції щодо неправомірної вигоди або подарунка, незважаючи на приватні інтереси, зобов’язані невідкладно вжити таких заходів:

1) відмовитися від пропозиції;

2) за можливості ідентифікувати особу, яка зробила пропозицію;

3) залучити свідків, якщо це можливо, у тому числі з числа співробітників;

4) письмово повідомити про пропозицію безпосереднього керівника  або керівника відповідного органу, підприємства, установи, організації, спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Законом розширено положення щодо врегулювання конфлікту інтересів, передбачено заходи щодо врегулювання конфлікту інтересів. Значно розширені Положення, що регулюють питання вимог до поведінки осіб. Зокрема, передбачено, що Національне агентство затверджує загальні правила етичної поведінки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Передбачено, що під час виконання своїх службових повноважень потрібно неухильно додержуватися вимог закону та загальновизнаних етичних норм поведінки, бути ввічливими у стосунках з громадянами, керівниками, колегами і підлеглими.

                                                                              Вознесенська ОДПІ

Дата: 22.09.2015 / Переглядів: 859 / Комментарії - 0 шт.

Iм'я -